MISTRZOSTWA POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

4 października w Oświęcimiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Uczniowie  z SP1 w Osieku odnieśli  wyjątkowy sukces zdobywając aż 11 medali, w tym 7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Młodzież rywalizowała w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych, zarówno biegowych, jak i technicznych . W oszczepie bezkonkurencyjna okazała się Amelia Gibas zdobywając złoty medal, srebrny  wywalczyła Anna Luranc, a brązowy Kalina Boroń. Zuzanna Warzecha zajęła drugie miejsce w biegu na 600 m, Katarzyna Krawczyk była druga w biegu na 100 m, Amelia Gibas, Milena Sikora, Katarzyna Krawczyk i Katarzyna Kusak wywalczyły złoty medal w sztafecie 4x100 M. Aurelia Mika, zajęła czwarte miejsce w biegu na 600 m, a Iga Poźniak uczestniczyła w biegu na 300 m. Wszystkie dziewczyny z SP 1 Osiek.

Złoty medal w pchnięciu kulą przypadł w udziale Oliwierowi Kurzakowi z SP1 Osiek. Bartłomiej Konarczak  zajął pierwsze miejsce w rzucie oszczepem, drugie w biegu na 300 m i pierwsze w sztafecie 4x100 m, Kacper Szypuła z SP 1 Osiek wywalczył złoto w biegu na 1000 m, Dariusz Drzyzgiewicz był pierwszy w biegu na 100 m   i w sztafecie 4x100 m, Karol Gałgan  i  Dominik Grabowski zdobyli złoty medal  w sztafecie 4x100m. Nataniel Jarosz  wystartował w biegu na 300 m, a Antoni Luranc w skoku w dal. Chłopcy reprezentowali SP1 w Osieku. Opiekunem reprezentacji dziewcząt i chłopców z naszej  szkoły była p. Magdalena Jasińska.

Zwycięzcy  konkurencji biegowych , a także technicznych-( w tym także osoby, które zajęły drugie miejsca) awansowali do finału wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego sukcesu i czekamy na lekkoatletyczne rekordy.