WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE – ROK SZKOLNY 2022/2023
MIESIĄC |
PROPOZYCJA |
ODPOWIEDZIALNI |
Wrzesień |
Rozpoczęcie roku szkolnego |
Dyrektor ,wicedyrektor, wychowawcy klas II
|
Narodowe czytanie |
Nauczyciele języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz |
|
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły – spotkanie z policjantem |
Wychowawcy klas I |
|
Wybory do Samorządu Szkolnego |
Edmund Mieszczak |
|
Klasowe obchody Dnia Chłopaka. |
Wychowawcy klas |
|
Światowy Dzień Kromki Chleba
|
P.Gorzałka, E. Pawlikowska, |
|
|
Tydzień sportu |
nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele klas I-III |
październik |
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia |
A.Godoń , R. Klęczar, R.Chmielniak |
Międzynarodowy Dzień Muzyki |
B. Stawowczyk- Zemanek |
|
Dzień Nauczyciela |
B. Brońka, A. Godoń |
|
Ślubowanie klas I |
B. Karcz, B. Brońka, B. Kramarczyk, A. Turek |
|
Tydzień zaczytania ( projekty czytelnicze, noc bibliotek…) |
Wszyscy nauczyciele |
|
Przedstawienie dotyczące profilaktyki |
-dla klas IV-VIII- K. Raj, I. Cybuch -dla klas I-III- A. Kacorzyk……
|
|
Jemy zdrowo i kolorowo |
Wychowawcy klas I-III, |
|
Światowy Dzień Zwierząt- |
N. Kramarczyk-Kwas, I.Cybuch, B.Karcz, wychowawcy klas I-III |
|
Konkurs Biblijny- eliminacje szkolne |
Ks. P. Gorzałka, E. Pawlikowska |
|
Małopolski Konkurs Humanistyczny- eliminacje szkolne |
M.Gwóźdź, A.Woszczyna, M.Zięba, |
|
Małopolski Konkurs matematyczny- eliminacje szkolne
|
R.Chmielniak, R. Klęczar, A.Godoń |
|
Małopolski konkurs języka angielskiego- eliminacje szkolne |
A.Bielska, A.Bloch, T.Dźwigoń, K. Raj |
|
Światowy Dzień Mycia Rąk |
E. Lasatowicz, E. Micor |
|
listopad |
Święto Niepodległości |
M.Gwóźdź, B.Stawowczyk-Zemanek |
Opieka nad grobem Ś.P. Józefa Sali, Karola Kruczały- bohaterów I i II wojny światowej |
|
|
Pogotowie bajkowe |
Nauczyciel bibliotekarz, |
|
Koncert pieśni patriotycznych |
Wychowawcy klas I-III, |
|
Światowy Dzień Praw Dziecka -20 listopada |
pedagog, psycholog, wychowawcy klas VI |
|
Dzień Pluszowego Misia- 25 listopada |
Klasy I -III SP |
|
Wieczór czarów i wróżb – Andrzejki i Katarzynki |
Opiekun samorządu, samorząd szkolny, |
|
Góra grosza – zgodnie z organizacją zewnętrzną |
Samorząd szkolny, opiekun samorządu, pedagog, psycholog, |
|
|
Pasowanie na czytelnika uczniów klas I |
J. Kłys, D. Morawiec |
grudzień |
Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy |
E. Pawlikowska |
Spotkanie z Mikołajem –uroczystości klasowe |
Wszyscy wychowawcy |
|
Mikołajkowy turniej sportowy w dwa ognie |
Nauczyciele wychowania fizycznego
|
|
Młody Poliglota |
T.Dźwigoń, A.Frazik, A.Bloch, A.Bielska, K. Raj |
|
Charytatywna kartka bożonarodzeniowa |
Wychowawcy klas I-III, Ewa Pawlikowska, J. Kłys, E. Micor |
|
Jasełka |
Wychowawcy klasy III- SP |
|
Spotkania opłatkowe, Koncert kolęd |
Wychowawcy klas |
|
Styczeń
|
Bal karnawałowy |
Wychowawcy klas I-VIII, |
Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem. |
Dyrektor |
|
,,Gry bez prądu” |
E. Lasatowicz, E.Micor |
|
Luty |
Ortografik- etap szkolny |
Wychowawcy klas I-III |
Szkolna Poczta Walentynkowa. |
Opiekun samorządu, samorząd szkolny |
|
Walentynkowo w bibliotece |
J.Kłys A. Woszczyna, D. Morawiec |
|
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego |
M. Gwóźdź, A.Woszczyna, M.Zięba,
|
|
|
Dzień Bezpiecznego Internetu |
R. Klęczar |
Wystawa hobbystów |
R. Micor, E. Lasatowicz |
|
Marzec
|
Konkurs „Kangur matematyczny” |
R.Chmielniak, R. Klęczar, A. Godoń, nauczyciele klas I- III , Ewa Jekiełek |
Konkurs j. angielskiego
|
A.Bielska, A.Bloch, T.Dźwigoń, K. Raj |
|
Pangea konkurs matematyczny |
R.Chmielniak, R. Klęczar, A.Godoń,
|
|
Wielkanocne ozdoby-konkurs |
E.Lasatowicz, E.Micor, Agnieszka Turek, J.Kłys |
|
Wyjazd do teatru |
Wychowawcy klas |
|
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych |
T. Dźwigoń, A. Kacorzyk |
|
Dni Języków Obcych
|
T.Dźwigoń, A.Bloch, A.Bielska, A.Frazik, K. Raj
|
|
kwiecień |
Konkurs recytatorski w grupach wiekowych
|
M.Zięba,M.Gwóźdź, A.Woszczyna |
Polska na niebiesko- światowy dzień Autyzmu |
|
|
Dzień Ziemi Dzień doświadczeń naukowych |
Nina Kramarczyk-Kwas. I.Cybuch, A. Lacheta, A. Razowski, B. Karcz
|
|
Ortografik- gminny konkurs ortograficzny klas II-III |
Wychowawcy klas I-III, |
|
Śniadanie z nowalijkami |
Wychowawcy , samorząd |
|
Turniej pożarniczy ,, Młodzież zapobiega pożarom” |
J.Klys |
|
Apel wielkanocny |
Wychowawcy klas II |
|
Przedstawienie teatralne - |
P. Gorzołka, |
|
Turniej BRD – jestem bezpieczny na drodze – eliminacje szkolne. |
M.Jezierski, E.Mieszczak, |
|
maj |
Konstytucja 3 Maja |
|
Konkurs ortograficzny |
M.Zięba, M.Gwóźdź, A.Woszczyna
|
|
Dzień Matki |
Wychowawcy klas I-III |
|
Gminny Konkurs Matematyczny”
|
R.Chmielniak, R. Klęczar, A.Godoń,
|
|
Gminny Konkurs Przyrodniczy |
I.Cybuch, N.Kramarczyk- Kwas, B.Karcz |
|
|
Gminny Konkurs Języka angielskiego
|
A.Bielska, A.Bloch, T.Dźwigoń, K. Raj |
Karta rowerowa |
J.Kłys, M.Jasińska, M.Jezierski,
|
|
Mam talent |
E. Lasatowicz, E. Micor |
|
czerwiec |
Dzień Dziecka |
M.Jasińska, M.Jezierski, E.Mieszczak- sport
|
Dzień Patrona przedstawienie teatralne dla uczniów, rodziców , mieszkańców Osieka |
M.Gwóźdź |
|
Ogólnopolska akcja czytelnicza- „Jak nie czytam?- jak czytam” |
J.Kłys, D. Morawiec, A.Woszczyna
|
|
Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem, ratownikiem wodnym |
Dyrektor, pedagog, |
|
Noc bibliotek |
D.Dorywalska, A.Woszczyna, A.Razowski, G.Pajak, M.Rozdolska |
|
Zakończenie roku szkolnego / piątek/ |
Wychowawcy klas VIII |
|
Pożegnanie klas VIII / czwartek/ |
Wychowawcy klas VII, VI |