TRZYMAJ  FORMĘ

ROK SZKOLNY 2021/2022

W nowym roku szkolnym wystartowaliśmy ponownie z  edycją programu „Trzymaj formę” , projektem  promującym zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie.

Bardzo ważne jest dbanie o formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną dzieci i młodzieży, zwłaszcza teraz gdy żyjemy w cieniu pandemii koronawirusa.

W ramach naszych działań grupa przeszło 30 uczniów z klas IV-VIII z ZSP nr 1 w Osieku uczestniczyła w jesiennych sztafetowych biegach przełajowych. Było sporo emocji, radość ze zwycięstw, świetna zabawa i zdrowa rywalizacja sportowa.

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, jak co roku rozgrywane były nad Sołą , w Oświęcimiu. Uczniowie z ZSP Nr 1 w Osieku wygrałi w dwóch kategoriach , a w jednej zajęli 3 miejsce.

Chłopcy z rocznika 2009/2010 zwyciężyli w swojej grupie j i uzyskali tytuł mistrza powiatu w biegach sztafetowych 6x 1000 m i awans do etapu wojewódzkiego.

Drużyna z  ZSP nr 1 w Osieku  wystąpiła w składzie: Karol Gałgan, Antoni Luranc, Michał Żmuda, Sebastian Grzechacki, Eryk Goleniowski, Bartłomiej Konarczak i

Bartosz Tlałka (zawodnik rezerwowy). Opiekun – Magdalena Jasińska.

Sportowy  sukces w biegach sztafetowych odniosły  także  nasze uczennice z klas VII-VIII zdobywając mistrzostwo powiatu oświęcimskiego i prawo do startu w zawodach wojewódzkich, a ich młodsze koleżanki z rocznika 2009/2010 zajęły III miejsce. Szkołę  reprezentowały: Amelia Gibas, Julia Sieradzka, Amelia Rusek, Katarzyna Krawczyk, Anna Luranc i Gabriela Naglik. Anna Kasperek- rezerwowa.

Sztafeta dziewczynek z klas V-VI wystąpiła w składzie: Kalina Palutkiewicz, Zuzanna Warzecha, Liliana Fudala, Malwina Bogdan, Milena Wysogląd i Magdalena Pacyga. Lena Bartel – rezerwowa. Zespoły prowadziła Magdalena Jasińska.

 

Chłopcy z klas VII-VIII zajęli w sztafecie V miejsce. Skład drużyny: Kacper Szypuła, Kamil Kiryluk, Michał Kruczała. Dominik Czachowski, Dariusz Drzyzgiewicz i Kamil Mrozik

Dziewczynki z klas IV –uplasowały się zna VI pozycji. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Kolasa, Aleksandra Kozieł, Lena Walus, Oliwia Kozieł, Aleksandra Kusak i Hanna Wyród.

Opiekunem obu zespołów był Edmund Mieszczak

Gratulujemy młodzieży awansu do finału wojewódzkiego i dziękujemy wszystkim uczestnikom za emocjonującą, sportową rywalizację.

Cel został osiągnięty - dzieci i młodzież z pewnością  zostały zmotywowane  do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.