- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 92
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja nasza szkoła tętniła biało-czerwonymi barwami i patriotycznym duchem. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w różnorodnych działaniach, które miały na celu uczczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski.
Klasy I – III uczestniczyły w radosnym i muzycznym świętowaniu, przygotowując występy karaoke z pieśniami patriotycznymi. Najmłodsi uczniowie z dumą śpiewali znane utwory, ucząc się w ten sposób miłości do ojczyzny i szacunku dla historii.
Starsze klasy IV – VIII włączyły się w obchody poprzez twórcze projekty artystyczne. Uczniowie wykonali efektowne fotoramki patriotyczne, układali wiersze, tworzyli własne piosenki oraz przygotowali patriotyczne plakaty, które ozdobiły szkołę. Każda praca była wyjątkowa i pełna uczniowskiej kreatywności oraz zaangażowania.
Tego dnia społeczność szkolna ubrała się w barwy narodowe – dominowały biel i czerwień, co dodatkowo podkreśliło podniosły i uroczysty charakter wydarzenia. Dzięki wspólnemu świętowaniu uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę historyczną, ale także poczuć dumę z bycia częścią wspólnoty narodowej.
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 378
Przedstawienie teatralne „ Nasza akademia”
Uczniowie szkolnego koła teatralnego przygotowali przedstawienie pt. „ Nasza akademia” Punktem wyjścia do napisania scenariusza była Akademia pana Kleksa Jana Brzechwy. Jednak tytułowy bohater nie pojawił się na scenie. Zastąpiła go Pani Fantazja, która zaprosiła do swojej szkoły postaci z różnych baśni. Ich historie stały się pretekstem do lekcji o wartościach takich jak: tolerancja, empatia, przyjaźń, odwaga. Bohaterowie zwracali uwagę uczniów na bezpieczeństwo, a także zachęcali do realizacji marzeń. Dlaczego szkoła wybucha i kto wyłożył fundusze na jej remont - tego można się było dowiedzieć z przedstawienia, którego autorką scenariusza i reżyserką jest Małgorzata Gwóźdź, nauczycielka języka polskiego. W zakończeniu spektaklu uczniowie mogli obejrzeć filmową prezentację zdjęć szkoły : zarówno ciekawego wnętrza budynku, nowej elewacji, otoczenia, boiska i bieżni, jak i samych siebie, uczestniczących w lekcjach i wielu innych aktywnościach oferowanych przez naszą placówkę.
Żadne dobre widowisko nie obejdzie się bez muzyki i piosenki. Od harmonijnych dźwięków specjalistką jest pani Bernadeta Stawowczyk-Zemanek. Jej 50-osobowy chór wraz z genialnymi solistami wykonał piosenki z filmów Akademia pana Kleksa (starsza i najnowsza adaptacja), świetnie znane wszystkim pokoleniom.
Na finał, po raz pierwszy na scenie zaprezentował się zespół taneczny, przygotowany przez panią Monikę Opalach, nauczycielkę świetlicy. Dziewczynki brawurowo wykonały układ choreograficzno-akrobatyczny do utworu Całkiem nowa bajka, wykorzystując pióra i wachlarze.
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 363
Jubileusz 30-lecia rozbudowy szkoły
11 kwietnia 2025 roku o godzinie 10.00 w sali WDK w Osieku odbyły się uroczystości z okazji rozbudowy szkoły i zakończenia trwających od 2022 r. prac remontowych. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, władze gminy z wójtem p. Markiem Jasińskim oraz zaproszeni goście: p. Krzysztof Jan Klęczar – wojewoda małopolski, p. marszałek Iwona Gibas – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, p. Katarzyna Mitka – Małopolska Wicekurator Oświaty, p. Jerzy Mieszczak - członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego. Członkowie Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Monika Rycerz i pani wicedyrektor Ewa Mrozik, które podsumowały wieloletnią historię szkoły i wyraziły wdzięczność tym, którzy przyczynili się jej obecnego wizerunku. Podkreślono również, że o wartości szkoły nie decydują mury, lecz nauczyciele, którzy z pasją wykonują swoją pracę, ucząc i wychowując młode pokolenie.
Uczniowie: Olga Kańtor i Karol Kozieł odczytali historię szkoły sięgającą XIX wieku. Jej uzupełnieniem była prezentacja zdjęć.
W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Osiek p. Marek Jasiński, wojewoda małopolski p. Krzysztof Jan Klęczar, p. marszałek Iwona Gibas, p. wicekurator oświaty Katarzyna Mitka, p. Jerzy Mieszczak i p. Jerzy Kramarczyk. W swych przemówieniach wyrazili słowa uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w realizację inwestycji, jaką była rozbudowa szkoły. Zwrócono uwagę, że oświata to inwestycja w człowieka i przyszłość młodego pokolenia.
Jako wyraz podziękowania p. dyrektor Monika Rycerz wręczyła gościom symboliczne statuetki.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia pt. „Nasza akademia” była p. Małgorzata Gwóźdź. Nawiązywało ono do historii rozbudowy szkoły, a przede wszystkim promowało wartości ponadczasowe, takie jak: tolerancja, odwaga, bezpieczeństwo, empatia, marzenia, przyjaźń. Z treścią spektaklu harmonizowały piosenki w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją p. Bernadety Stawowczyk – Zemanek. Część artystyczną zamknął piękny pokaz tańca w wykonaniu uczennic przygotowany pod kierunkiem p. Moniki Opalach. Uroczystość zakończyła prezentacja, której bohaterami byli obecni uczniowie podczas zajęć lekcyjnych, klasowych imprez, uroczystości szkolnych.
Na koniec goście zostali zaproszeni na poczęstunek i do zwiedzania szkoły.
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 176
„NASZA MOC NASZA PLANETA” – DZIEŃ ZIEMI 2025
22 kwietnia już po raz 55 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Kluczowym przesłaniem tegorocznego święta było wezwanie do potrojenia globalnej produkcji energii odnawialnej, co pozwoli zbudować zrównoważoną, zdrową i sprawiedliwą przyszłość dla obecnych i następnych pokoleń.
W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowaliśmy szkolny konkurs pod hasłem „ZDROWE PŁUCA”, w których chętnie udział wzięły dzieci z najmłodszych klas.
Wyniki konkursu w kategorii klas I - III
I miejsce NIKOLA NALEPA klasa I a
II miejsce LILIANNA RATUSZNIK klasa I c
III miejsce WOJCIECH FUDALA klasa I c
Wyniki konkursu w kategorii klas IV – VIII
I miejsce ALEKSANDRA SZNAJDER klasa VII a
Wszystkim uczestnikom akcji z całego serduszka dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Nagrody zostaną rozdane w późniejszym terminie.
Poza tym dzieci przygotowały przyrodnicze elementy, z których została wykonana dekoracja związana z Dniem Ziemi.
Dziękujemy i Gratulujemy 😊
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 99
JESTEM Z MIASTA…
Miasto, czyli jednostka osadnicza o najczęściej zwartej, wielopiętrowej zabudowie, charakteryzująca się mała ilością terenów rolniczych i mająca nadane prawa miejskie.
Według stanu na 1 stycznia 2025 na terytorium Polski jest 1020 miast, w tym: 302 samodzielne gminy miejskie, 107 miast „prezydenckich” oraz 66 miast na prawach powiatu.
Każde miasto jest inne, jedne mają bardzo bogatą historię i mnóstwo zabytków drugie są maleńkie i powstałe całkiem niedawno. Nie w sposób tutaj opisać każde z nich ale taką namiastkę tego co skrywają przedstawili w swoich pracach uczniowie klas siódmych.
Jolanta Wieczorek
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: KLASY IV - VIII artykuły
- Odsłony: 99
ELEKTROWNIE I ICH MOC
Odkrycie energii elektrycznej całkowicie zmieniło funkcjonowanie człowieka. Obecnie jednym z ważniejszych elementów wpływających na jakość życia, ale również na bezpieczeństwo, jest dostęp do zasobów i umiejętność przetwarzania surowców w energię.
Struktura produkcji energii elektrycznej w Polsce jest dość niekorzystna dla środowiska. Głównym surowcem energetycznym jest węgiel kamienny i brunatny. A jak przedstawiają się inne alternatywne źródła energii i pracujące u Nas elektrownie zaprezentowali w swoich pracach uczniowie klas szóstych.
Jolanta Wieczorek