Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej chłopców – Oświęcim, 25 kwietnia

Chłopcy z ZSP Nr 1 w Osieku zajęli trzecie miejsce podczas rozgrywanych w SP 8, w Oświęcimiu mistrzostw szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego  w piłce ręcznej.

W zawodach wystartował sześć najlepszych drużyn z powiatu, wyłonionych w eliminacjach gminnych. Zabrakło naprawdę niewiele, żeby nasi chłopcy zwyciężyli w tych zawodach. W rozgrywkach grupowych najpierw pokonali wynikiem 7:0 uczniów z SP z Polanki Wielkiej, a następnie ulegli reprezentacji SP 8 z Oświęcimia wynikiem 3:5. W małym finale wygrali 5:2 z SP 2 Kęty i ostatecznie w tym turnieju uplasowali się na trzecim miejscu. Mistrzem powiatu została drużyna z oświęcimskiej ósemki. Najwięcej bramek dla Osieka zdobyli : Dominik Klęczar i Jakub Kusak, a w obronie bardzo dobrze spisywał się Oliwier Garwacki.

ZSP Nr 1 w Osieku reprezentowali: Dominik Klęczar, Jakub Kusak, Oliwier Garwacki, Sebastian Grzechacki, Michał Żmuda, Hubert Hałat, Hubert Tyran i Karol Kozieł. W bramce stanął Oliwier Talik. Drużynę przygotowała Magdalena Jasińska.

Serdecznie gratulujemy chłopakom i czekamy na więcej sukcesów sportowych.

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY
W DRUŻYNOWYCH BIEGACH SZTAFETOWYCH- OŚWIĘCIM, 19.04.2024 r.

Chłopcy z ZSP Nr 1 w Osieku zajęli pierwsze  miejsce w rozegranych w Oświęcimiu mistrzostwach powiatu w drużynowych biegach przełajowych. W igrzyskach młodzieży wystartowało 8 szkół z powiatu oświęcimskiego, a w igrzyskach dzieci, aż 9 zespołów. Zwycięska drużyna Osieka  to sześciu uczniów z klas 7-8 oraz zawodnik rezerwowy. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kusak, Hubert Tyran, Sebastian Grzechacki, Oliwier Garwacki, Michał Kolasa, Michał Żmuda i zawodnik rezerwowy,  Hubert Hałat. Gratulujemy chłopakom i czekamy  na ich sukcesy w kolejnych zawodach.

Uczennice osieckiej „jedynki”  z sukcesem wystartowały w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w drużynowych biegach przełajowych.  Młodsze dziewczynki ( klasy czwarte)  zajęły trzecie miejsce. Były to:  Maria Sikora, Martyna Luranc, Oliwia Hałat,  Kaja Kolasa, Julia Bębenek , Lilianna Bernaś i rezerwowa Amelia Żurek.

Uczennice reprezentujące klasy 5-6 zajęły w zawodach V miejsce. Starsza drużyna wystąpiła w składzie: Kamila Czachowska ( Kamila w kategorii indywidualnej zajęła trzecie miejsce), Emilia Kolasa, Klaudia Wolas, Emilia Borak, Kamila Kubica i Julia Grzesło.

Uczniów przygotowała  Magdalena Jasińska

ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR TYMBARKA – PRZECISZÓW, 12.04.2024 r.

Dziewczynki z rocznika 2013 i 2012 reprezentowały ZSP Nr 1 w Osieku w powiatowych zawodach w piłce nożnej o  Puchar Tymbarka i zajęły trzecie miejsce. Uczennice bardzo ambitnie przygotowywały się do turnieju, niestety nie udało się pokonać w większości starszych i bardziej doświadczonych koleżanek z Przeciszowa i Brzeszcz. Gratulujemy świetnej, sportowej postawy i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nowych , pięknych strojów.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Maria Sikora, Lena Ferreira-Bienia, Maria Kasperek, Kamila Czachowska, Martyna Luranc, Oliwia Hałat, Wiktoria Kusak, Lena Dudziak, Lilianna Bernaś, Kaja Kolasa, Wiktoria Wysogląd, Maja Grabowska, Michalina Żmudka, Emilia Borak i Lena Górowicz. Opiekun – Magdalena Jasińska

Powiatowe Igrzyska Dzieci w halowym wieloboju lekkoatletycznym – Brzeszcze 28.11.2023 r.

Dziewczynki z ZSP Nr1 w Osieku zajęły trzecie miejsce  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży halowym wieloboju lekkoatletycznym. Zawody  cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem szkół - w rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło aż osiem zespołów reprezentujących gminy powiatu oświęcimskiego.  Rywalizowaliśmy w kilku konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską i sztafeta 6x200 m. Naszym uczennicom udało się zdobyć miejsce na podium, a chłopcy z Osieka zajęli w zawodach 6 miejsce .

Drużyna wystąpiła w składzie: Kaja Kolasa, Julia Bębenek, Kamila Czachowska, Julia Grzesło, Małgorzata Bies, Oliwia Szczurek oraz Emilia Kolasa, Maria Sikora i Emilia Borak. Zespół chłopców: Gabriel Dlouchy, Emil Wysogląd, Michał Bąbacz, Hubert Gabryś, Eryk Mitoraj, Adrian Witkowski, a także Antoni Gawęda, Krystian Kramarczyk i Piotr Kusak. Opiekun- Magdalena Jasińska

Złoty medal Dominika Klęczara w rzucie oszczepem

Wielkie gratulacje dla Dominika Klęczara za zajęcie I miejsca w finale wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w rzucie oszczepem. Podczas rozgrywanych  w Tarnowie  szkolnych zawodów wojewódzkich młodzież rywalizowała w kilku konkurencjach lekkoatletycznych. Ogółem z naszej szkoły wystartowało siedmioro zawodniczek i  zawodników. Młodzież z SP 1 Osiek  wzięła udział  m.in.  w biegu na 100 m dziewcząt i chłopców, w rzucie oszczepem dziewcząt i chłopców oraz w sztafecie 4x100 m dziewcząt .  Dominik Klęczar , z klasy VIII a SP 1 w Osieku  zwyciężył w   konkurencji rzutu oszczepem i zapewnił sobie zwycięstwo w zawodach wojewódzkich w indywidualnej lidze lekkoatletycznej młodzieży szkolnej. Dominik dopiero zaczyna swoją przygodę z oszczepem, tak że czekamy na jego kolejne piękne sukcesy.

Naszą szkołę reprezentowali: Malwina Bogdan - V miejsce w rzucie oszczepem, Oliwier Garwacki - 100 m , Aniela Żurek - bieg na 600 m Magdalena Pacyga – bieg na 100 m, Dominik Klęczar- rzut oszczepem, Julita Żondlak, Magdalena Pacyga, Kamila Cendrowska i Malwina Bogdan- sztafeta 4x100 m. Opiekunem młodzieży była Magdalena Jasińska.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE – OŚWIĘCIM 12.10.2023 r

Nasza młodzież przywiozła aż osiem medali z zawodów lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach powiatowych rozgrywek sportowych młodzieży szkolnej.

Złote medale:

Malwina Bogdan i Dominik Klęczar w  rzucie oszczepem, Aniela Żurek w biegu na

600 m oraz Malwina Bogdan, Kamila Cendrowska, Magdalena Pacyga i Julita Żondlak w sztafecie 4x100 m.

Srebrne medale: Magdalena Pacyga w biegu na 100 m, Oliwier Garwacki w biegu na 100 m oraz Jakub Kusak, Oliwier Garwacki, Hubert Tyran i Michał Żmuda w sztafecie 4x100 m

Brązowy medal- Jakub Kusak w skoku w dal. Ponadto Sebastian Grzechacki zajął 4 miejsce w biegu na 1000 m, a Hubert Hałat  wystartował w biegu na 100 m.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w zawodach indywidualnych uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 19 października  w Tarnowie .      Gratulujemy sportowcom i czekamy na  ich dalsze sukcesy.

Opiekunem młodzieży była Magdalena Jasińska.