1 października, w ramach edukacji ekologicznej, uczniowie klasy II a zasadzili na szkolnej rabatce cebulki tulipanów, które na wiosnę upiększą otoczenie naszej szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpiły do zadania. Teraz muszą cierpliwie poczekać na efekty swojej pracy.

Dzień Chłopaka z Minecraft

30 września 2021 r. uczniowie klasy III b przenieśli się w świat gry komputerowej Minecraft. Ideą gry jest budowanie konstrukcji składających się z bloków. Wirtualny świat stworzony jest z obiektów 3D, głównie sześcianów. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz wychowawcy chłopcy i dziewczynki w sali lekcyjnej poczuli się jak w Micecrafcie. Początkowo, dzięki wykonaniu masek, przeistoczyli się w bohaterów gry. Następnie z kartonowych pudeł zbudowali swoje domy. Towarzyszył im, sklejony z pudeł, Creeper - główna postać oraz symbol Minecrafta. Uczniowie wspólnie przystąpili do wykonania zadań sprawnościowych oraz rozwiązania quizu, aby dostać się do Smoka Kresu. Nagrodą za wspaniałą wiedzę były dyplomy ze wzorem pikseli. Zajęcia na pewno zaangażowały młodych pasjonatów gry do nauki poprzez zabawę. Dzieci wzbogaciły relacje społeczne, mogły uczyć się poprzez działanie, planowanie i eksperymentowanie.

17 września naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy  Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomnieli sobie podstawowe zasady w czasie przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

ZWYCIĘSTWO III B

Firma Beskid Media ogłosiła konkurs na maskotkę, która  miała stać się inspiracją do powstania rzeczywistej postaci reprezentującej firmę. Wpłynęło 429 prac. Nasza propozycja Mrówki Beskidmediówki, która  łączy plejadę postaci na całej kuli ziemskiej i we wszechświecie zdobyła główną nagrodę, którą jest tablica multimedialna.

Majowe święta w "Sali zagadek"

Majowe święta : Święto Pracy, Dzień Flagi, Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i ich znaczenie uczniowie klas I-III poznawali w „sali zagadek”, którą stał się szkolny gabinet historyczny. Podzieleni na grupy drugo- i trzecioklasiści z zapałem rozwiązywali zadania związane z majowymi uroczystościami.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tylko trzeba trwać nam w zgodzie od świtu – po noc !

Niechaj z wieży biją dzwony jak jest wielki kraj .

Niech na wszystkie głoszą strony : „Wiwat Trzeci Maj” !

 

3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji – to jedno z ważniejszych polskich świąt narodowych.