Kreatywność uważana jest za jedną z kluczowych umiejętności przyszłości, które będą potrzebne na rynku pracy. Dzięki przestrzeni przyjaznej dzieciom stworzonej w ramach Laboratoriów przyszłości możemy rozwijać u naszych wychowanków oryginalność i innowacyjność.

Uczniowie klasy III c wiosenne miesiące wykorzystali m. in. na poznanie podstawowych założeń awangardowego kierunku sztuki, jakim jest kubizm. Nurt ten, oparty na specyficznym podejściu do bryły geometrycznej, stał się inspiracją do wykonania prac plastycznych m. in. w aplikacji Paint.

Podczas zajęć kreatywności spod rąk młodych artystów z lekkością wychodzą przepiękne obrazy stanowiące pomoce dydaktyczne jak również prace konkursowe. To czas, kiedy dzieci uczą się wyrażać siebie odkrywając swój potencjał.

Sala do zajęć kreatywności wyposażona w ramach programu Laboratoria przyszłości jest miejscem, które służy nie tylko do zaspokajania głodu sztuki ale również przygotowywania wspólnych posiłków.

Miłym akcentem wynikającym z twórczych działań dzieci są wyniki powiatowego konkursu plastycznego Ekoludki ratują świat w którym Michasia zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas I-III, zaś Kaja, Laura, Wiktoria, Kuba i Nikodem otrzymali wyróżnienia.
BRAWO WY!

M. Żądło

Trzecioklasiści poznają Polskę


Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymanemu w ramach programu Poznaj Polskę uczniowie klas III wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy w jedynym w Polsce Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS , gdzie mieliśmy przyjemność odkrywać nowoczesną, interaktywną wystawę poświęconą wodzie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer alejkami żywego muzeum- Ogrodu Botanicznego, który stanowi oazę piękna i spokoju w sercu Wrocławia.  Szlak krasnali  dał nam możliwość aktywnego poszukiwania spiżowych skrzatów w obrębie Starego Miasta łącząc zabawę z poznawaniem historii tego miejsca.
Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie perły Wrocławia- największego pod względem liczebności zwierząt i najstarszego ZOO w Polsce. Byliśmy pod wrażeniem wrocławskiego oceanarium- unikatowego na skalę światową kompleksu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Uczniowie zobaczyli również wpisaną na listę UNESCO Halę Stulecia.
Podczas wycieczki dopisywała nam nie tylko piękna pogoda ale i świetny humor. Dwudniowy wyjazd okazał się niezwykle ciekawą lekcją, niezapomnianą przygodą i okazją do integracji rówieśniczej.  
I.Kruczała, D.Morawiec, M.Żądło, E.Micor

Akademia Bezpiecznego Puchatka

W roku szkolnym 2022/2023 pierwszoklasiści uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas lekcji mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Z pomocą wychowawców korzystali z prezentacji multimedialnych, filmów, opracowań merytorycznych opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji. Wykonali także wspólną pracę konkursową w formie mapy myśli - „Bezpieczni w Internecie”. Wiedzę  zweryfikowali, przystępując do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa na stronie internetowej programu. Nagrodą był certyfikat oraz świetna zabawa w czasie gier komputerowych z Puchatkiem.

Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności znajdą odzwierciedlenie w codziennym życiu.

Wiosenny klimat na dobre zagościł już w klasach drugich. Pojawiły się w nich zielone rośliny, które samodzielnie zasadzili nasi ogrodnicy. Uczniowie z klasy II a mieli przyjemność wzięcia udziału w warsztatach ogrodniczych zorganizowanych w ramach akcji "Dzieciaki-Sadzeniaki" przez sieć sklepów Leroy Merlin. Drugoklasiści poznali poszczególne gatunki roślin, dowiedzieli się o sposobie ich sadzenia i pielęgnacji. Utrwaloną wiedzę wykorzystali w praktyce i tym sposobem każdy z uczniów zasadził swoją roślinę. Zaangażowanie i włożona praca została nagrodzona otrzymanymi dyplomami i upominkami.

Na uczniów z klasy II b również czekała niespodzianka w postaci interaktywnych materiałów edukacyjnych. W ramach akcji #Zdroworosna 2023 zorganizowanej przez markę W. Legutko uczniowie uczestniczyli w pokazowych zajęciach ogrodniczych. Drugoklasiści samodzielnie zasiali niezwykle popularny w naszej kuchni koperek. Codzienne dbanie o roślinę pozwoliło na efektywną uprawę i cieszenie się jej wzrostem.

Obie akcje miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz wzbudzenie zamiłowania do roślin. Uczniowie poprzez zdobyte doświadczenia doskonale już wiedzą, że uprawa roślin może być nie tylko przydatna, ale to również świetna zabawa.

„XX Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży”


W dwudziestej edycji konkursu plastycznego „Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, wyróżnienie otrzymała praca Poli Prokopowicz – uczennicy z klasy II b. Dziewczynka w kreatywny sposób przedstawiła bohaterów swojej ulubionej bajki.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Majowa wędrówka

Maj sprzyja spacerom, dlatego też korzystając ze słonecznej pogody dzieci z grupy VII ,,Biedronki” wybrały się na pieszą wędrówkę polnymi dróżkami. Celem wyprawy była obserwacja otaczającej przyrody, jak również obejrzenie i zapoznanie się z historią kapliczki poświęconej św. Tekli. Budowla ta położona jest na wzgórzu, z dala od zabudowań, wśród malowniczych pól i łąk. Kapliczka ta została zbudowana około 1905 r. przez Franciszka Kramarczyka. Architektonicznie jest miniaturką nowego kościoła w Osieku wybudowanego w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością oddały się również wnikliwym obserwacjom łąkowej flory i fauny. Mali badacze w ciszy nasłuchiwali wszelkich pojawiających się dźwięków. Kontakt z naturą sprawił dzieciom wiele radości. To była bardzo atrakcyjna i pouczająca wędrówka.