”Dziś dzień niezwykły, każdy to powie,

 lecz po kolei panie, panowie…”

Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość ślubowania i występ artystyczny uczniów klas pierwszych. Z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały tańce pokazowe: „Jezioro łabędzie” oraz  „Can't Stop the Feeling!”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności nabyte w pierwszym miesiącu nauki. Z powagą złożyli uroczyste ślubowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Osieku. Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka, które na długo pozostanie w pamięci. W tak ważnym dniu wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości oraz odkrywania swoich pasji. Niech czas spędzony w szkole będzie dla Was wspaniałą edukacyjną przygodą.

W ramach Narodowe Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa IIIC realizowała projekt klasowy „Wkręceni w czytanie”, którego celem było propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do częstego sięgania  po dzieła literatury dziecięcej. Podsumowaniem tego projektu były stworzone przez uczniów teczki tematyczne pt. „Moja ulubiona książka”. Za pomocą rysunków, krótkich streszczeń, kieszonek i kolorowych karteczek uczniowie  opracowali wspaniałe lapbooki , które są dowodem na to, że czytanie nie musi być nudne.  Poniżej efekty pracy klasy IIIC.

 

10 listopada  w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „Złote Usta”.  W konkursie wzięło udział  24 uczniów szkół podstawowych klas 1-3 z terenu gminy Przeciszów, Oświęcim oraz Osiek.
Wszyscy uczestnicy konkursu czytali fragmenty książki pt. „Historyjki dla małych uszu” autorstwa Joanny Wachowiak.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów wyłonionych w etapie szkolnym. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom.

Trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Nowak uczennica klasy 3a, natomiast  Igor Cieślowski również z tej klasy wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom.

Po wręczeniu nagród, odbyło się spotkanie z autorką czytanej książki - Panią Joanną Wachowiak.

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu oraz społeczności.

Upamiętniając wszystkich, którzy zapisali się w historii zarówno ogólnonarodowej jak również lokalnej, uczniowie w świetlicy szkolnej odwiedzili miejsce pamięci i zapalili znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza znajdującym się na osieckim cmentarzu.

#Laboratoria Przyszłości- „Wiem, że zdrowo jem”

W październiku uczniowie klas II skupili się na zdrowym odżywianiu. Wiemy, jak jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwie skomponowane posiłki dostarczają energię oraz są źródłem cennych składników odżywczych. Ważne są proporcje w jakich spożywamy poszczególne grupy produktów. Stworzyliśmy piramidy zdrowego żywienia. Następnie w nowej pracowni przygotowaliśmy zdrowe, pożywne śniadanie. 

Było przepyszne…

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK


15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego święta jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Staranne mycie rąk mydłem i wodą to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.

W naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna właściwego mycia rąk oraz  wykonano eksperyment, który w prosty sposób pokazał dzieciom jak ważne jest mycie rąk. Uczniowie zrobili tematyczne plakaty oraz przeprowadzono pogadanki z uczniami o dbaniu o higienę osobistą. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń! Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy uczniowie będą mieć czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce!