Mistrzowie ortografii w edukacji wczesnoszkolnej

12 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głębowicach odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Osiek”. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów, wyłonionych w klasowych eliminacjach. W kategorii klas drugich: Anna Bies, Maja Chyb, Kaja Kolasa, Aleksandra Nowak, Fabian Pacocha, Wiktoria Wysogląd; w kategorii klas trzecich: Alicja Gałgan, Maja Gregorczyk, Nikola Sermak, Tymoteusz Płonka.

Nagrodzone III miejsca uzyskały: Aleksandra Nowak (w kategorii klas II) oraz Maja Gregorczyk (w kategorii klas III).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Oli i Mai życzymy kolejnych ortograficznych sukcesów!

Kufer wyobraźni

Nasi uczniowie wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem: „Niesamowita, Fantastyczna Przygoda”. Na konkurs wpłynęło 545 prac. W kategorii klas młodszych wyróżnienia otrzymały: Maria Luranc, Emilia Wasztyl  i Zuzanna Żądło. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace: Jagody Juras i Franciszka Zięby. W kategorii klas starszych wyróżnienie otrzymała: Julia Juras,  a do wystawy zakwalifikowała się praca Julii Raj.

Gratulujemy autorom prac!

Z okazji Dnia Ziemi klasy I-III zaprezentowały eko-wystawę. Przedmiotem ich artystycznych działań było nadanie odpadom nowego życia. Dzięki kreatywności i współpracy powstały niesamowite rzeczy z tekturowych pudełek, kartonów, plastikowych butelek, słoików, papierowych rolek, nakrętek, folii, materiałów i innych surowców wtórnych.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac uczniów!

I Małopolski Dzień dla Klimatu

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu w naszej szkole odbywało się wiele działań promujących ekologię. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zorganizowali happening, w trakcie którego propagowali hasła związane z ochroną naszej planety.  Napotkanych w okolicy mieszkańców pytali o kwestie związane z ekologią i problematyką niebezpiecznego dla życia ocieplania się klimatu. Za trzy prawidłowe odpowiedzi każdy pytany otrzymywał jedną sadzonkę drzewka do posadzenia w swoim ogrodzie.  Mieszkańcy Gminy chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz podejmowanymi przez siebie działaniami na rzecz ochrony środowiska.

Ważne jest, że wszyscy wiemy co należy robić i jesteśmy świadomi zagrożeń. Teraz przyszedł czas na działania.

Akcja odbywała się w ramach organizowanej  przez Powiat Oświęcimski kampanii edukacyjno-informacyjnej „I Małopolski Dzień dla Klimatu” pod hasłem #drzewodlaklimatu, która jest częścią realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

 

Dobroczynna Pisanka Wielkanocna

Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Tradycyjnie wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez fundację „ Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy”. Tym razem orkiestra grała dla Borysa z Rajska. Zebrane fundusze pomogą w jego leczeniu. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością przy wykonywaniu pisanek, a co najważniejsze empatią i chęcią niesienia pomocy  najbardziej potrzebującym. 

Gratulujemy:

Mai Gregorczyk z kl. IIIb za zajęcie I miejsca, Jakubowi Bobie z kl. IIIa za zajęcie II miejsca oraz  Patrycji Płonce z kl.I b i Frankowi Ziębie z kl. IIIb zdobywcom III miejsca.

Otrzymaliśmy również nagrodę specjalną, za przygotowanie największej liczby pisanek.

 

Przedstawienie wielkanocne

Dnia 12 kwietnia 2022r. klasy II pod kierunkiem p. Ireny Kruczły, p. Danuty Morawiec i p. Katarzyny Kubień przygotowały przedstawienie wielkanocne.

Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, który wprowadził cała społeczność szkolną w atmosferę Świat Wielkanocnych. Uczniowie ubrani w stroje regionalne i wiosenne przybliżyli symbolikę świąt oraz zatańczyli wiosenny taniec.

Nowa koleżanka z Ukrainy – Anastasja Pershko, wyrecytował po polsku wiersz „Pobudka”.

Program był wypełniony pięknymi piosenkami, nie zabrakło również koszyczków ze święconką, pisanek oraz Dyngusiarzy. Po zakończonej uroczystości pani Dyrektor Monika Rycerz oraz Samorząd Uczniowski życzyli wszystkim Wesołych Świat Wielkanocnych