XXVI Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy
Biblijnej JONASZ 2022/2023

W lutym odbył się etap szkolny międzynarodowego konkursu biblijnego „Jonasz”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było życie Mojżesza. Uczestnicy zgłębiali fragmenty Księgi  Wyjścia, Liczb i  Powtórzonego Prawa. Jak co roku konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu rejonowego przeszła uczennica klasy VI b Olga Kańtor. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wspieramy dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu

W lutym zakończyliśmy charytatywną zbiórkę słodyczy i kosmetyków do codziennej higieny dla dzieci z Domu Dziecka.   Pomaganie to dobro, które się rozprzestrzenia i wraca do darczyńcy. Dobrze rozumieją to uczniowie naszej szkoły, którzy wspierają akcje charytatywne Szkolnego Koła Caritas. Informacja z podziękowaniami dla uczniów naszej szkoły ukazała się na stronie internetowej Domu Dziecka:

Dom Dziecka w Oświęcimiu/Orphanage in Oświęcim, Poland | Oswiecim | Facebook

Możliwość niesienia komuś pomocy to fantastyczne uczucie!

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom dziękujemy!

Razem możemy więcej

Od kilku dni w holu naszej szkoły  można podziwiać dzieło całej społeczności uczniowskiej! Jest to ogromna ekspozycja plastyczna, składająca się z kilku metrów  kolorowych kółek pociętych i ułożonych w niesamowitą mozaikę !
Kółka zostały namalowane przez prawie wszystkich uczniów naszej szkoły!  Myślą przewodnią tego dzieła jest hasło:  Razem możemy więcej , gdyż tylko dzięki współpracy, zaangażowaniu  oraz  prawidłowym relacjom możemy stworzyć coś RAZEM.

KONKURS HISTORYCZNY  - JADWIGA ANDEGAWEŃSKA

3 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Treścińska oraz Wojciech Zięciak  brali udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „ Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej”. Głównym celem konkursu było podnoszenie wiedzy historycznej,   w szczególności dotyczącej postaci Świętej Jadwigi Królowej oraz epoki, w której żyła. Konkurs przebiega w trzech etapach:
I stopień-etap szkolny,
II stopień- etap rejonowy,
III stopień- etap ogólnopolski.

Z radością informujemy, że  Zuzanna i Wojciech zakwalifikowali się do eliminacji regionalnych konkursu. Młodym historykom dziękujemy za zmierzenie się z historią Polski i  życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun konkursu
Monika Rycerz

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU- SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dzień Bezpiecznego Internetu -DBI został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Celem DBI jest inicjowanie i promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, przybliżanie problematyki bezpieczeństwa online rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

W dniu 28.02.2023r. odbyło się spotkanie z policją. Panowie policjanci: Marek Łata o az Adrian Stanek przedstawili dzieciom zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu oraz telefonu komórkowego. Zachęcali do zachowania bezpieczeństwa w "sieci".

21 luty –  zabawa szkolna

Samorząd Uczniowski SP 1 zorganizował dyskotekę szkolną dla klas IV-VIII. Oczywiście obowiązywał strój karnawałowy, a dziewczyny z klasy 8 d zorganizowały mnóstwo ciekawych konkurencji. Były tańce, zawody  i zabawne konkursy. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła klasa 8 c . Słodkie upominki  ufundowała Rada Rodziców.

Duże uznanie należy się naszej  przewodniczącej szkoły Zuzi Treścińskiej, a także Ani Ziai i Wiktorii Jureckiej. Organizacja i prowadzenie imprezy były pod każdym względem profesjonalne. Dziękujemy również  nauczycielom i  rodzicom za czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci.