Powiatowe Igrzyska Młodzieży w unihokeju dziewcząt – Oświęcim, 18.11.2021 r.

    Kolejny sukces naszych uczennic, to III miejsce wywalczone unihokeju, podczas rozgrywanych w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego, Powiatowych Igrzysk Młodzieży. Turniej dla dziewcząt z klas VII-VIII  szkół podstawowych, odbył się w nowej hali SP 8 Oświęcim. W rywalizacji uczestniczyły cztery  drużyny z powiatu oświęcimskiego wyłonione w eliminacjach gminnych.

     Uczennice z SP 1 Osiek zajęły trzecie miejsce uzyskując we wszystkich meczach wynik remisowy. Drużyna wystąpiła w składzie: Anna Luranc, Julia Sieradzka, Gabriela Naglik, Lena Kwaśniak, Lena Sawicka i Jagoda Dusik. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.

Dziewczynom z Osieka należy się uznanie za ich wszechstronne uzdolnienia i piękną, sportową walkę.

Rejonowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt – Oświęcim, 22.11. 2021 r.

Uczennice z SP 1 Osiek wywalczyły drugie miejsce w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły z rejonu małopolski zachodniej, a stawką był awans do kolejnego etapu. Nasze dziewczyny  wygrały dwa mecze nie tracąc ani jednej bramki. Niestety w ostatnim spotkaniu uległy drużynie z Sułkowic 1:2 i ostatecznie zajęły drugą lokatę. Drużyna prowadzona przez Magdalenę Jasińską wystąpiła w składzie: Julia Sieradzka, Amelia Gibas, Anna Luranc, Kalina Boroń, Gabriela Naglik i Lena Kwaśniak. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością Julia Sieradzka , która zdobyła większość bramek dla Osieka. Świetnie zaprezentowała się również nasza bramkarka – Anna Luranc. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom z SP 1 w Osieku i czekamy na kolejne sukcesy.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w badmintonie – Oświęcim, 28.10.2021r.

Nasi uczniowie uczestniczyli w mistrzostwach powiatu oświęcimskiego w badmintonie. Anna Luranc i Amelia Gibas wywalczył III miejsce, a Kacper Szypuła i Nataniel Jarosz  zajęli VI lokatę.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt – Oświęcim, 29.10.2021 r.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do rywalizacji w grach zespołowych. W hali sportowej przy SP nr 8 w Oświęcimiu rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej. Uczennice  z ZSP 1 Osiek zajęły pierwsze miejsce i wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Sieradzka (kapitan), Anna Luranc (bramkarz), Kalina Boroń, Anna Kasperek, Gabriela Naglik, Amelia Gibas i zawodniczki rezerwowe- Jagoda Dusik i Lena Kwaśniak. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska

Patryk Frączek  w XIV Ogólnopolskim

Integracyjnym Mitingu Pływackim im. Maćka Maika.

W dniach 15-17 października 2021 roku na tyskim  basenie po raz 14. odbył  się Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika. Zawody, jak co roku upamiętniają wybitnego pływaka – Maćka Maika – medalistę Igrzysk Paraolimpijskich Sydney 2000 (zdobył tam złoto i dwa srebra), a także multimedalistę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

W zawodach startował Patryk Frączek – uczeń klasy 5 ci naszej szkoły. W grupie PK zajął III miejsce na dystansie 50 m  stylem  klasycznym.

Gratulujemy Patrykowi i Jego rodzicom, życząc dalszych sukcesów sportowych.

Finał Wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych

– Nowy Targ 7.10.2021

W ramach rozgrywek Małopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży  rozegrano, finały w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. ZSP nr 1 w Osieku awansował do województwa w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi chłopcy , klasy IV-VI i starsze dziewczynki z klas VII-VIII. Impreza odbywała się w trudnych warunkach i na bardzo długim dystansie- dla chłopców 1200 m, a dla dziewcząt – 1000 m.

Ostatecznie nasze sztafety zajęły w finale wojewódzkim XVI i XIV m.. Skład drużyny męskiej: Antoni Luranc, Karol Gałgan, Eryk Goleniowski (wszyscy  z kl. 7 c), Michał Żmuda (5b), Sebastian Grzechacki (5 c), Bartłomiej Konarczak (7d). Drużyna dziewcząt: Amelia Gibas, Anna Luranc, Katarzyna Krawczyk (wszystkie dziewczynki z kl. 7 a) Gabriela Naglik, Anna Kasperek- rezerwowa, Jagoda Dusik- rezerwowa ( 8 c), Amelia Rusek, Julia Sieradzka (8 b). Opiekunem zespołów była Magdalena Jasińska.

Młodzieży należy się uznanie za sportową walkę do końca i wysiłek ukończenia tej tak trudnej konkurencji biegowej

Finał wojewódzki – Małopolskie Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce

15.10  na stadionie AWF w Krakowie odbyły się wojewódzkie zawody w lekkiej atletyce

Nasza uczennica Amelia Gibas ponownie świętowała zdobycie srebrnego medalu ustanawiając rekord życiowy w rzucie oszczepem na odległość ok. 30 m  i 33 cm. Amelia na co dzień trenuje pod kierunkiem Jana Bulkiewicza w LKS „Brzezina Osiek”. Kolejny reprezentant  naszej szkoły, Kacper Szypuła startował w biegu na 1000 m zajmując  16 miejsce. Opiekun- Magdalena Jasińska.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.