TRZYMAJ  FORMĘ

ROK SZKOLNY 2021/2022

W nowym roku szkolnym wystartowaliśmy ponownie z  edycją programu „Trzymaj formę” , projektem  promującym zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie.

Bardzo ważne jest dbanie o formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną dzieci i młodzieży, zwłaszcza teraz gdy żyjemy w cieniu pandemii koronawirusa.

W ramach naszych działań grupa przeszło 30 uczniów z klas IV-VIII z ZSP nr 1 w Osieku uczestniczyła w jesiennych sztafetowych biegach przełajowych. Było sporo emocji, radość ze zwycięstw, świetna zabawa i zdrowa rywalizacja sportowa.

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, jak co roku rozgrywane były nad Sołą , w Oświęcimiu. Uczniowie z ZSP Nr 1 w Osieku wygrałi w dwóch kategoriach , a w jednej zajęli 3 miejsce.

Chłopcy z rocznika 2009/2010 zwyciężyli w swojej grupie j i uzyskali tytuł mistrza powiatu w biegach sztafetowych 6x 1000 m i awans do etapu wojewódzkiego.

Drużyna z  ZSP nr 1 w Osieku  wystąpiła w składzie: Karol Gałgan, Antoni Luranc, Michał Żmuda, Sebastian Grzechacki, Eryk Goleniowski, Bartłomiej Konarczak i

Bartosz Tlałka (zawodnik rezerwowy). Opiekun – Magdalena Jasińska.