POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH- OŚWIĘCIM,  27 kwietnia 2022 r.

Uczniowie z SP 1 Osiek zajęli drugie miejsce w mistrzostwach powiatu w drużynowych biegach przełajowych chłopców. Zespoły z rocznika 2009/2010 rywalizowały w biegu na dystansie 1000 m. Podobnie jak jesienią, zawody rozegrano nad Sołą w Oświęcimiu. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak ostatecznie  nasi chłopcy  musieli się zadowolić  drugą lokatą i uznać zwycięstwo reprezentacji  z SP 8 w Oświęcimiu.  Drużyna z Osieka wystąpiła w składzie: Bartłomiej Konarczak, Antoni Luranc, Sebastian Grzechacki, Michał Żmuda, Eryk Goleniowski, Karol Gałgan, Antoni Luranc i Kacper Rusin. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI – REJONOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT – OLKUSZ, 16.05.2022 r.

Uczennice z SP 1 w Osieku zdobyły trzecie miejsce w zawodach rejonowych w piłce ręcznej.  Turniej rozegrano 16 maja w  Olkuszu. Prawo startu w półfinale wojewódzkim uzyskały cztery najlepsze drużyny w małopolsce zachodniej. W tym roku nasze dziewczyny uległy  reprezentacji gospodarzy i jedną bramką przegrały mecz o drugą lokatę.

Ostatecznie Osiek uplasował się na trzeciej pozycji. Najwięcej bramek dla naszej szkoły zdobyła Gabriela Naglik. Bardzo dobrze zagrała również bramkarka, Anna Luranc, która wiele razy popisywała się świetną obroną. Gratulujemy ambitnej postawy i pełnej poświęcenia, pięknej gry w piłkę ręczną.

Drużyna z SP 1 Osiek wystąpiła w składzie: Anna Luranc, Gabriela Naglik, Anna Kasperek, Julia Sieradzka, Amelia Gibas, Amelia Rusek, Kalina Boroń, Lena Kwaśniak i Katarzyna Kusak. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ- Oświęcim, 23 marca 2022 r.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii szkoły rywalizowały o tytuł mistrza powiatu w piłce ręcznej.  Gospodarzem turnieju była SP nr 8 w Oświęcimiu, a w zawodach ogółem wystartowało 10 najlepszych szkół z powiatu oświęcimskiego, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Uczennice z SP 1 w Osieku były zdecydowanie najlepsze i nie dały szans rywalkom. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze i  zajęły  pierwsze miejsce. Oraz uzyskały prawo do reprezentowania powiatu w półfinale wojewódzkim.

Drużyna wystąpiła w składzie: Anna Luranc, Gabriela Naglik, Anna Kasperek, Julia Sieradzka, Amelia Gibas, Amelia Rusek, Kalina Boroń, Lena Kwaśniak i Katarzyna Kusak. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.

Chłopcy  z SP 1 Osiek zajęli w turnieju czwarte miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Dariusz Drzyzgiewicz, Kamil Kiryluk, Kacper Szypuła, Oliwier Kurzak, Igor Niesyczyński, Nataniel Jarosz, Kamil Mrozik, Franciszek Kawczak i Michał Bernaś. Drużynę prowadził Edmund Mieszczak.

REGULAMIN GMINNYCH  ELIMINACJI  IGRZYSK DZIECI W  PIŁCE SIATKOWEJ I PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  1. W eliminacjach mogą startować uczniowie szkół podstawowych Gminy Osiek, osobno dziewczęta i chłopcy , z rocznika 2009 i młodsi.
  2. Eliminacje odbędą się w sali gimnastycznej SP 1 w Osieku
  3. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego dostępnymi na stronie internetowej stowarzyszenia.
  4. Zwycięzcy uzyskują prawo do reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w unihokeju dziewcząt – Oświęcim, 18.11.2021 r.

    Kolejny sukces naszych uczennic, to III miejsce wywalczone unihokeju, podczas rozgrywanych w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego, Powiatowych Igrzysk Młodzieży. Turniej dla dziewcząt z klas VII-VIII  szkół podstawowych, odbył się w nowej hali SP 8 Oświęcim. W rywalizacji uczestniczyły cztery  drużyny z powiatu oświęcimskiego wyłonione w eliminacjach gminnych.

     Uczennice z SP 1 Osiek zajęły trzecie miejsce uzyskując we wszystkich meczach wynik remisowy. Drużyna wystąpiła w składzie: Anna Luranc, Julia Sieradzka, Gabriela Naglik, Lena Kwaśniak, Lena Sawicka i Jagoda Dusik. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.

Dziewczynom z Osieka należy się uznanie za ich wszechstronne uzdolnienia i piękną, sportową walkę.

Rejonowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt – Oświęcim, 22.11. 2021 r.

Uczennice z SP 1 Osiek wywalczyły drugie miejsce w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły z rejonu małopolski zachodniej, a stawką był awans do kolejnego etapu. Nasze dziewczyny  wygrały dwa mecze nie tracąc ani jednej bramki. Niestety w ostatnim spotkaniu uległy drużynie z Sułkowic 1:2 i ostatecznie zajęły drugą lokatę. Drużyna prowadzona przez Magdalenę Jasińską wystąpiła w składzie: Julia Sieradzka, Amelia Gibas, Anna Luranc, Kalina Boroń, Gabriela Naglik i Lena Kwaśniak. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością Julia Sieradzka , która zdobyła większość bramek dla Osieka. Świetnie zaprezentowała się również nasza bramkarka – Anna Luranc. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom z SP 1 w Osieku i czekamy na kolejne sukcesy.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w badmintonie – Oświęcim, 28.10.2021r.

Nasi uczniowie uczestniczyli w mistrzostwach powiatu oświęcimskiego w badmintonie. Anna Luranc i Amelia Gibas wywalczył III miejsce, a Kacper Szypuła i Nataniel Jarosz  zajęli VI lokatę.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt – Oświęcim, 29.10.2021 r.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do rywalizacji w grach zespołowych. W hali sportowej przy SP nr 8 w Oświęcimiu rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej. Uczennice  z ZSP 1 Osiek zajęły pierwsze miejsce i wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Sieradzka (kapitan), Anna Luranc (bramkarz), Kalina Boroń, Anna Kasperek, Gabriela Naglik, Amelia Gibas i zawodniczki rezerwowe- Jagoda Dusik i Lena Kwaśniak. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska