Wyróżnienie dla SP 1 w Osieku
za wyniki sportowe w sezonie 2021/2022

Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za  propagowanie sportu szkolnego wśród dzieci i młodzieży powiatu oświęcimskiego.  Było to podsumowanie współzawodnictwa sportowego uczniów  w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W nieoficjalnej klasyfikacji  prowadzonej przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy uzyskaliśmy największą liczbę punktów za zawody w sezonie 2021/2022. Gratulujemy  i czekamy na kolejne sukcesy.

Mikołajkowy Turniej Siatkówki

Z okazji szkolnych mikołajek,  działający przy SP 1 Osiek samorząd uczniowski  zorganizował  turniej  „czwórek siatkarskich”. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z klas VI-VIII. Drużyny składały się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców oraz zawodnika rezerwowego. Wszyscy uczestnicy pokazali, że potrafią grać w siatkówkę i rywalizować  zgodnie z zasadami fair-play.  Turniej był  bardzo dobrą okazją do integracji młodzieży.

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W HALOWYM WIELOBOJU LEKKOATLETYCZNYM

BRZESZCZE- 18.11.2022 r.

Dziewczęta  i chłopcy z SP 1 w Osieku wystartowali  w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowym wieloboju lekkoatletycznym. Zawody rozegrane  w hali sportowej  w Brzeszczach cieszyły się dużym zainteresowaniem, w rywalizacji  sportowej  uczestniczyło aż osiem szkół z powiatu oświęcimskiego.  Prawo do  startu w  wieloboju mieli uczniowie  z klas IV-VI.

Drużyna  chłopców z SP 1 Osiek zajęła  w Powiatowych  Igrzyskach   III miejsce ,  a  zespół dziewcząt –IV lokatę . Gratulujemy uczniom i czekamy na kolejne sukcesy.

Reprezentacja szkoły: Malwina Bogdan, Magdalena Pacyga, Hanna Wyród, Aleksandra Kusak, Kamila Czachowska ,Julia Grzesł, Michał Bąbacz, Hubert Gabryś, Krystian Kramarczyk, Adrian Witkowski, Michał Kolasa i Oliwier Garwacki,  zawodnik rezerwowy- Alan Jarosz.

. Opiekunem  obu zespołów była Magdalena Jasińska

TURNIEJ  NIEPODLEGŁOŚCIOWY W PIŁCE RĘCZNEJ  DRUŻYN MIESZANYCH

O PUCHAR WÓJTA GMINY OSIEK

14.11.2022 r. w SP 2 Osiek  odbyły się  gminne zawody w piłce ręcznej. Organizatorem Turnieju Niepodległościowego o Puchar Wójta Gminy Osiek była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Osieku. W zawodach rywalizowaliśmy z SP Głębowice i SP 2 Osiek.  Drużyny mieszane składały  się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców grających w polu i bramkarza dowolnej płci. W naszej bramce stanął Darek Drzyzgiewicz,  który popisał się  bardzo dobrymi interwencjami.  Na boisku wyróżnili się też Oliwier Kurzak i Kacper Szypuła zdobywając  większość bramek w turnieju .  Uczniowie z SP 1 wygrali  wszystkie mecze i  ostatecznie zajęli pierwsze miejsce  w zawodach.

Reprezentacja szkoły: Kalina Boroń, Katarzyna Kusak, Lena Kwaśniak , Anna Luranc, Amelia Gibas.

Drużyna chłopców: Oliwier Kurzak, Kacper Szypuła, Nataniel Jarosz, Bartłomiej Konarczak i Dariusz Drzyzgiewicz.

Opiekunem  obu zespołów była Magdalena Jasińska

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
RAJSKO - 24.10.2022 r.

 Dziewczęta z SP 1 w Osieku zajęły drugie miejsce, a chłopcy V-VI  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Rywalizacja byłą bardzo zacięta, ale przebiegała w dobrej sportowej atmosferze. Chłopcy, po błędach w obronie stracili kluczową bramkę w meczu z Przeciszowem  i ostatecznie zajęli w grupie III miejsce, a w turnieju – V-VI. Dziewczęta z SP 1 Osiek zajęły w Powiatowych  Igrzyskach Młodzieży drugie miejsce. Gratulujemy uczniom i czekamy na kolejne sukcesy.

Reprezentacja szkoły: Kalina Boroń, Katarzyna Kusak, Lena Kwaśniak,  Aurelia Mika , Anna Luranc, Amelia Gibas, Iga Poźniak, Kalina Palutkiewicz.

Drużyna chłopców: Oliwier Kurzak, Kacper Szypuła, Dominik Grabowski, Nataniel Jarosz, Karol Gałgan,  Jakub Dudziak, Dariusz Drzyzgiewicz, Hubert Hałat  i  Antoni Luranc. Opiekunem  obu zespołów była Magdalena Jasińska

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – OŚWIĘCIM, 30.09.2022 r.

Dziewczęta z SP 1 w Osieku zajęły drugie miejsce  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozegrano w Oświęcimiu, na terenach nad Sołą, w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Było zimno, a zawodnicy biegali  w błotnistym terenie i w strugach deszczu. Nasi uczniowie udowodnili jednak, że mają silny charakter , a także sportowe zacięcie i potrafili powalczyć o medale nawet w tak niesprzyjających okolicznościach. Dziewczęta  zajęły w zawodach drugie miejsce, a chłopcy czwarte.