WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK


22 listopada dwa oddziały przedszkolne ,,Biedronki” i ,,Motylki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Fabryki  ozdób choinkowych w Wieliczce. Dzieci miały okazję poznać poszczególne etapy powstawania bombek choinkowych, od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, po dekorowanie i pakowanie. Z zachwytem podziwiały wykonywane ozdoby choinkowe, czyli prawdziwe arcydzieła. Najwięcej emocji wzbudziły warsztaty na których samodzielnie ozdabiały bombki. Doświadczenie to pozwoliło zrozumieć  jak wiele trudu i cierpliwości należy włożyć, aby wykonać chociażby jedną tak piękną ozdobę.
Wycieczka dostarczyła przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i powoli wprowadziła w nadchodzącą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach wielu dzieci będzie „Ich" piękna, kolorowa bombka, pamiątka z wycieczki. Wspaniale było odwiedzić tę fabrykę i dowiedzieć się, jak powstają ozdoby choinkowe, które w każde Boże Narodzenie tworzą niepowtarzalny świąteczny klimat.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

3 listopada 2022r. swoje, jakże ważne i długo wyczekiwane, święto obchodziły nasze najmłodsze przedszkolaczki. Przyszedł bowiem czas na uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięły udział dzieci z grupy Krasnoludków oraz Zajączków. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także prezentowały poznane układy taneczne. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenia, a następnie wszystkie zostały pasowane przez panią dyrektor Monikę Rycerz na przedszkolaków, otrzymując pamiątkowe medale.

Drogie Przedszkolaki! Życzymy Wam samych radosnych chwil w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj wielu wspaniałych przyjaciół, a każdy dzień będzie przynosił Wam niezapomniane przygody.

Realizując ekologiczną innowację pedagogiczną  ,,Ekoprzedszkolaki to fajne dzieciaki" wiosną zasialiśmy w naszym ogródku przedszkolnym nasiona arbuza. Po wiośnie nadeszło ciepłe,  słoneczne lato i ku zaskoczeniu wszystkich pod liśćmi wyrosły dwa zielone arbuzy. Dzieci podlewały i dbały o piękne okazy, które w sierpniu były już ogromne. W połowie września mali ogrodnicy postanowili zebrać swoje plony. Olbrzymie okazy zanieśli do przedszkolnej stołówki, gdzie znowu czekała na wszystkich niemała niespodzianka. Po przekrojeniu arbuzów okazało się,  że są  one żółte. Wszyscy wspólnie ustaliliśmy, że to zaczarowane, złote arbuzy mające magiczne moce i każdy musi ich spróbować.  Świeżutkie,  soczyste owoce były bardzo słodkie i smakowały wszystkim, dlatego stały się inspiracją do dalszego działania. Dzieci zebrały pestki z zaczarowanego arbuza, postanowiły je zasuszyć i posiać wiosną w ogródku.  Mamy nadzieję, że nasz hodowlany sukces się powtórzy, tym razem na większą skalę.

OWOCOWO – WARZYWNE INSPIRACJE

„Witaminki, witaminki,
Dla chłopczyka i dziewczynki,
Wszyscy mamy dziarskie minki,
Bo zjadamy witaminki.”


    Jesień to czas, w którym szczególnie zwracamy uwagę dzieci na korzyści płynące z regularnego spożywania warzyw i owoców. Bez wątpienia wszystkie przedszkolaki wiedzą już, że są one dla nas źródłem wielu cennych witamin, dzięki którym jesteśmy silni i zdrowi.
    Aby dodatkowo zachęcić naszych milusińskich do ich spożywania każda grupa przygotowywała rozmaite przysmaki z ich wykorzystaniem. I tak, „Krasnoludki” rozwiązywały zagadki owocowo – warzywne, nazywały i segregowały dary sady i ogrodu wg kolorów, kształtów, a także próbowały ich smaków. „Zajączki” i „Misie” przygotowały sałatki owocowe, „Sarenki” – sok, „Wiewiórki” – lody - sorbet i sok, „Motylki” – szaszłyki, a „Biedronki” – kompoty.

Drodzy Rodzice!


Harmonogram dyżurów wakacyjnych dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Gminy Osiek  w roku szkolnym 2021/2022 .


1. Od 1 lipca do 31 lipca dyżur pełnią przedszkola  w Szkole Podstawowej nr 2 w Osieku oraz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  w Głębowicach.
2. Od 1 sierpnia do 31 sierpnia dyżur pełni Przedszkole Publiczne nr 1 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Osieku.


Zapisy będą trwać od 1 do 8 czerwca 2022 r. we wszystkich placówkach.  Zainteresowanych rodziców prosimy o pobranie załączonych dokumentów oraz złożenie ich w swoich placówkach.

Z poważaniem

Monika RycerzW załączniku dokumenty do pobrania:

ZGŁOSZENIE WAKACJE 2022.doc

  Upoważnienie do odbioru dziecka.doc

Zgody na wizerunek.doc