Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,

A na tym stoliczku pleciony koszyczek,

W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,

A na tym robaczku zielony kubraczek.

Powiada robaczek: I dziadek, i babka,

I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka.

I my też, bo jabłka lubimy i je codziennie jemy!

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Wszyscy dla wszystkich- poznajemy zawody” do grupy Misiów zawitała Pani Sylwia Kramarczyk, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w ośrodku zdrowia, jak również sprawuje opiekę medyczną nad uczniami

w naszej szkole.  Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie, czyli  jak należy właściwie się odżywiać, ubierać i jak zachować zasady higieny. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w przedszkolakach wielkie zainteresowanie. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za cenne informacje i poświęcony czas.

Dzień głośnego czytania

29. września w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji do grupy Misiów przybyła z wizytą pani Jadwiga Szałajko, która uczy w naszej szkole języka polskiego. Nie była to zwyczajna wizyta. Pani Jadwiga odwiedziła dzieci, aby przeczytać im ich ulubione bajki z serii „Najlepsze bajki przedszkolaka”.  Nasze Misie uwielbiają słuchać bajek, więc było to dla nich bardzo przyjemne spotkanie. Mamy nadzieje, że pani Jadwiga niebawem znowu nas odwiedzi.

Misie pracują w ogrodzie

Przyszedł czas na kolejne prace w naszym ogrodzie. Dzięki pomocy pana Janusza Dusika ogródek został przygotowany dla naszych małych ogrodników.  Misie zakasały rękawy i razem z paniami zabrały się do pracy. Udało się nam posadzić bardzo dużo cebulek i bylin. Na wiosnę będziemy mogli podziwiać tulipany, narcyze, żonkile, irysy, hiacynty i wiele innych kwiatów. W ogródku pojawiła się także choinka, którą ozdobimy na Święta. Przed nami kolejne etapy sadzenia, a tymczasem zapraszamy wszystkich do podziwiania naszej pracy.

Witaminowe szaleństwo

Kilka dni temu w naszym przedszkolu zapanowało witaminowe szaleństwo. Dzieci z grupy Zajączków, Misiów i Sarenek zamieniły się w prawdziwych kucharzy i przygotowały smakołyki z owoców. U Misiów były to pyszne kompoty, natomiast Zajączki i Sarenki zrobiły kolorowe szaszłyki. Wszystko było przepyszne, a dzieci cieszyły się, że mogły zjeść własnoręcznie przygotowane potrawy.  

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września jak co roku w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Większość dzieci po raz kolejny obchodziła swoje święto, ale nasze maluszki świętowały ten dzień po raz pierwszy.

Z tej okazji przedszkolaki mogły liczyć na różnego rodzaju atrakcje. Największą z nich była oczywiście przejażdżka ciuchcią ulicami Osieka. Dzieci z radością podziwiały okolice z innej perspektywy, niejednokrotnie przejeżdżały obok swojego domu, co dostarczyło mnóstwa emocji.

Po powrocie z wycieczki dzieci kontynuowały świętowanie w salach. Była foto-budka, tańce, zabawy integracyjne. Każdy mógł liczyć na drobny podarunek.

Kochane dzieci, z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby uśmiech gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą. Rośnijcie zdrowo i spełniajcie swoje marzenia.