Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w przedszkolu odbyła się Wigilia. Zgodnie z tradycją wszystkiego przedszkolaki zasiadły przy wigilijnym stole, aby uroczyście świętować narodziny Pana Jezusa. Zanim zaczęła się Wigilia pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia. Jak co roku na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, o co zadbały nasze niezawodne panie kucharki. Na stołach znalazł się chleb oraz chałka, podano żurek i oczywiście ryby. Po Wigilii dzieci zostały poczęstowane owocami, bakaliami i słodyczami.
A wszystko odbyło się przy akompaniamencie kolędy i pastorałek, które dzieci z ochotą śpiewały.

Wszystkim naszym przedszkolakom oraz ich rodzinom życzymy zdrowia i szczęścia w Nowym Roku.

Przedstawienie bożonarodzeniowe

            W naszym przedszkolu, zgodnie z tradycją, starszaki przygotowują przedstawienie jasełkowe. W tym roku mieliśmy zaszczyt oglądać Wiewiórki i Biedronki, które tym samym mogły zaliczyć swój debiut sceniczny.

            Wiewiórki razem z wychowawczynią przygotowały przedstawienie jasełkowe, ale inne niż do tej pory oglądaliśmy. Nie zabrakło oczywiście szopki i Świętej Rodziny, a do Dzieciątka przybyli z darami wyjątkowi goście. W przedstawieniu pojawił się między innymi Czerwony Kapturek, pszczółka, Kopciuszek, aniołek, Pinokio, Smerfetka i wiele innych postaci. Dzieci pięknie śpiewały kolędy i pastorałki.

            Występ Biedronek także był wyjątkowy. Starszaki przybrały role śnieżynek, elfów
i pojawił się nawet Święty Mikołaj. Aktorzy przedstawili piękne tańce wraz ze śpiewam oraz wyrecytowały wiersze. Na koniec obie grupy wraz z widownią zaśpiewały piosenkę po angielsku.

            Bardzo dziękujemy dzieciom i paniom za piękne i wzruszające przedstawienie.

Przyszła zima, a w raz z nią nastały ciężkie czasy dla ptaków. Na szczęście w naszym przedszkolu dzieci dbają o zwierzęta i przygotowały dla nich prawdziwą ucztę.

                Misie i Sarenki wykonały dla ptaszków szyszki ze smalcem i ziarnami uwielbianymi przez naszych skrzydlatych przyjaciół. Z pomocą pań zwiesiły je na drzewach w przedszkolnym ogrodzie. Mamy nadzieje, że ptaki przylecą do nas i poczęstują się przygotowanymi smakołykami.

Dzyń dzyń dzyń,

Mikołaju Święty.

Dzyń, dzyń, dzyń,

Przynieś nam prezenty.

6 grudnia dla wszystkich dzieci to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Przedszkolaki już od dawna przygotowywały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem i kiedy w końcu odwiedził nasze przedszkole, na twarzy każdego dziecka zagościł uśmiech.

Jak co roku Mikołaj obdarował naszych przedszkolaków wspaniałymi prezentami. Każda z grup otrzymała wielki worek pełen zabawek. Były wśród nich autka, puzzle, gry, lalki, artykuły piśmiennicze, klocki, ciastolina i wiele innych prezentów. Dzieci po kolei wyciągały zabawki i zachwycone od razu przystąpiły do zabawy.  Każde dziecko otrzymało również paczkę ze słodyczami, którą zabrało do domu.

Bardzo dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny. Szkoda, że 6, grudnia jest tylko raz w roku. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.

Kilka dni temu mieliśmy okazję gościć w przedszkolu pana Jerzego Czernego, który jest emerytowanym górnikiem . Pan Jerzy odwiedził nas w ramach innowacji pedagogicznej „Wszyscy dla wszystkich- poznajemy zawody”.

Podczas wizyty dzieci mogły dowiedzieć się więcej o ciężkiej pracy górnika. Mogły z bliska obejrzeć jak wygląda jego strój, z czego się składa oraz dowiedziały się co oznaczają kolory piór przy górniczych czapkach. Z chęcią przymierzały czako i oglądały z zaciekawieniem szablę górniczą. W czasie spotkania dzieci obejrzały również film edukacyjny, poznały patronkę górników- św. Barbarę, kolory górniczej flagi oraz dowiedziały się do czego wykorzystywany jest węgiel. Nie zabrakło również pytań zarówno od strony dzieci, jak i quizu na temat pracy górnika przygotowanego przez naszego gościa.

Bardzo dziękujemy panu Jerzemu za wizytę i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

MALI ARTYŚCI

Dzieci z grup straszaków, w ramach bloku tematycznego „Mali artyści” miały okazję poznać różne dziedziny sztuki. Odbyły wirtualną podróż po muzeum, podziwiały reprodukcje dzieł sztuki, słuchały i tańczyły przy muzyce, grały też na instrumentach. Miały również okazję zamienić się w artystów malarzy i stworzyć własne dzieła sztuki. Efekty tych działań można podziwiać w galerii zdjęć.