Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt poinformować, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, nasze przedszkole w roku 2023 znalazło się w gronie placówek, które otrzymały wsparcie finansowe w kwocie 3000 zł., przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo. Dzięki temu przedszkolny księgozbiór wzbogacił się o nowe pozycje książkowe. Są to m.in. książki przyrodnicze, o rodzinie, bezpieczeństwie, zawodach, podróżnicze, lubiane, znane bajki, baśnie i legendy oraz wiersze, które będą czytane dzieciom.

W tym roku szkolnym czeka nas wiele atrakcji i przedsięwzięć dzięki którym nasze przedszkolaki będą mogły rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

Dzieci miały już okazję obejrzenia nowości wydawniczych zakupionych do biblioteki przedszkolnej. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki, była to też okazja do przypomnienia sobie jak należy się obchodzić z książką.

Rozbudzanie w dzieciach zainteresowań książką zanim pójdą do szkoły stanowi fundament ich przyszłego sukcesu. Czas poświęcony na czytanie jest bezcenny. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat rozwijać u dzieci zainteresowania czytelnicze.

    

“A my nie chcemy, nie chcemy jeszcze iść...“

Słowami tej piosenki dzieci sześcioletnie żegnały przedszkole. We wtorek 20 czerwca w naszym przedszkolu miała miejsce Uroczystość Pożegnania Przedszkola. Dzieci sześcioletnie żegnały się z przedszkolem krokiem Poloneza. Przewodnim tematem uroczystości były “Oskary 2022/2023”. Jak na prawdziwą galę przystało były zapieczętowane koperty z laureatami poszczególnych kategorii, odpowiednie dyplomy, statuetki oraz czerwony dywan. Dzieci odbierały Oskary w następujących kategoriach: „Pięknego czytania”, „Sprawnego liczenia”, „Tańca i pięknego śpiewu”, „Ładnego rysunku i twórczego działania”, „Spokojnego i dobrego przedszkolaka” oraz „Najbardziej radosnego i dobrego kolegi”. Wszyscy wyróżnieni dumnie maszerowali po czerwonym dywanie, by odebrać przyznany im tytuł. Dzieci pięcioletnie z łezką w oku żegnały swoich kolegów i obiecały, że godnie będą ich reprezentować w przyszłym roku. Całą uroczystość zakończył przygotowany przez rodziców tort niespodzianka z logo “Motylki i Biedronki”, a także tuba strzelająca z konfetti.

Rodzicom serdecznie dziękujemy, a dzieciom życzymy udanych wakacji oraz pomyślności i powodzenia na dalszych szczeblach edukacji.

21 czerwca przedszkolaki z grupy Motylków oraz Biedronek wyruszyły na wycieczkę do ZOO w Krakowie, które usytuowane jest w Lasku Wolskim, stanowiąc tym samym idealne miejsce na wypoczynek i relaks. W tym uroczym miejscu dzieci mogły zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta egzotyczne, rożne gatunki ptaków, gady, a także zwierzęta żyjące w naszym kraju. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się: żyrafy, słonie, zebry, małpy, lwy, tygrysy, foki i flamingi. Dużą atrakcją był również paw, który spacerował po ogrodzie, prezentując swój piękny ogon, a także urocze surykatki. Wycieczka upłynęła wszystkim w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, bogatsze o nowe wiadomości i doświadczenia.

Dzień nietypowego nakrycia głowy

W piątek 16 czerwca w naszym przedszkolu odbył się dzień nietypowego nakrycia głowy.  Dzieci z wszystkich grup wraz z rodzicami bardzo starannie przygotowały się do tego wydarzenia. Na głowach naszych przedszkolaków królowały śmieszne czapeczki, opaski, czy też nakrycia z fantazyjnymi ozdobami. Pomysłowość, sposób wykonania oraz wykorzystane materiały przerosły nasze oczekiwania. Obchody tego wyjątkowego dnia wywołały na twarzach dzieci wiele radości i uśmiechu.

Nasze sukcesy – konkursy plastyczne

W ostatnich miesiącach nasze przedszkolaki ochoczo brały udział w różnorodnych konkursach plastycznych.

W konkursie „Dobroczynna Pisanka Wielkanocna” organizowanym przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy Jan Kołodziej z grupy Wiewiórek otrzymał wyróżnienie I stopnia.

Kolejnym konkursem, w którym dzieci wzięły udział był ,,Wielkanocny Bukiet Pani Wiosny” organizowanym przez Dom Kultury w Kętach. W konkursie tym Oliwia Gałgan z grupy Biedronek zajęła III miejsce, natomiast Lena Kolasa z grupy Wiewiórek oraz Pola Ogorzałek z grupy Motylków otrzymały wyróżnienie.

Praca plastyczna Oliwii Gałgan została również zakwalifikowana do wystawy w „XX Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży” w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Przedszkolaki wzięły także udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dom Kultury w Kętach, którego tematem była praca plastyczna przedstawiająca wnętrze ula lub życie w pasiece. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe prace płaskie i przestrzenne. Laureatką konkursu, zdobywczynią III miejsca, została Oliwia Gałgan z grupy Biedronek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dzieciaki sadzeniaki

15 czerwca dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w wyjątkowych warsztatach ,,Dzieciaki sadzeniaki” organizowanych przez Leroy Merlin. Ich celem było uczenie dzieci pielęgnacji roślin oraz rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. W trakcie warsztatów dzieci posadziły kwiatki i dowiedziały się jakich warunków potrzebują do życia. Samodzielne sadzenie okazało się ogromną frajdą dla wszystkich, zwłaszcza, że każdy mógł zabrać swoją sadzonkę do domu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i wspaniałe prezenty wykonane z naturalnych materiałów.

Bardzo dziękujemy pracownikom Leroy Merlin za wyjątkowe zajęcia przyrodniczo – ekologiczne.