Dzień Chłopaka z Minecraft

30 września 2021 r. uczniowie klasy III b przenieśli się w świat gry komputerowej Minecraft. Ideą gry jest budowanie konstrukcji składających się z bloków. Wirtualny świat stworzony jest z obiektów 3D, głównie sześcianów. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz wychowawcy chłopcy i dziewczynki w sali lekcyjnej poczuli się jak w Micecrafcie. Początkowo, dzięki wykonaniu masek, przeistoczyli się w bohaterów gry. Następnie z kartonowych pudeł zbudowali swoje domy. Towarzyszył im, sklejony z pudeł, Creeper - główna postać oraz symbol Minecrafta. Uczniowie wspólnie przystąpili do wykonania zadań sprawnościowych oraz rozwiązania quizu, aby dostać się do Smoka Kresu. Nagrodą za wspaniałą wiedzę były dyplomy ze wzorem pikseli. Zajęcia na pewno zaangażowały młodych pasjonatów gry do nauki poprzez zabawę. Dzieci wzbogaciły relacje społeczne, mogły uczyć się poprzez działanie, planowanie i eksperymentowanie.