NAUKA PŁYWANIA – KLASY III

Uczniowie klas III  uczestniczyli w projekcie nauki pływania, który finansowany był z budżetu szkoły. Zajęcia odbywały się w soboty, przez dziesięć tygodni. Rodzice zawozili swoje pociechy na basen „Pod platanem” do Brzeszcz, gdzie podzieleni na grupy pod okiem instruktora,  ćwiczyli swoje umiejętności pływackie.

Zajęcia na basenie wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka.  Wyzwalają nie tylko naturalną potrzebę ruchu, ale pozwalają dziecku na kreowanie samodzielnej aktywności ruchowej. Kształtują cechy motoryczne i osobowościowe uczestników.

Zajęcia prowadzone były  z wykorzystaniem atrakcyjnych i zróżnicowanych zestawów ćwiczeń - w ciekawy i bezpieczny sposób zachęcając uczniów do zabaw w wodzie i nauki pływania.

Trzecioklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach na basenie, mamy nadzieję, że będą one propozycją zagospodarowania wolnego czasu.