Drodzy Rodzice!

Harmonogram dyżurów wakacyjnych dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Gminy Osiek w roku szkolnym 2023/2024.

  1. Od 1 lipca do 31 lipca 2024 r. dyżur pełnią przedszkola w Szkole Podstawowej nr 2 w Osieku oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głębowicach.
  2. Od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2024 r. dyżur pełni Przedszkole Publiczne nr 1 w Osieku.
  3. Zapisy będą trwać od 3 do 12 czerwca 2024 r. we wszystkich placówkach. Zainteresowanych rodziców prosimy o pobrania załączonych dokumentów oraz złożenie ich w swoich placówkach.

Z poważaniem

Monika Rycerz

Dokumenty do pobrania:

Upoważnienie do odbioru dziecka,pdf

Zgłoszenie dziecka na dyż. Wakacyjny.pdf

Zgody na wizerunek_z FB.pdf

Szanowni Rodzice

dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola

w ZSP nr 1 w Osieku

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola na rok szkolny 2024/25  w rekrutacji uzupełniającej, powinni w dniach od 18.03 do 25.03.2024r. złożyć w sekretariacie szkoły oświadczenie woli. W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do naszego przedszkola, dziecko zostanie wykreślone z listy zakwalifikowanych i utraci miejsce w przedszkolu.

 

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka .doc

„WITAMINKI - CEBULA”


W tym miesiącu przedszkolaki, w ramach programu edukacyjnego „Witaminki”, poznały kolejną bohaterkę, a mianowicie cebulę Celinę. Dzieci poznawały cebulę różnymi zmysłami: wzrokiem, węchem, dotykiem,  a nawet najodważniejsi smakiem. Przedszkolaki doskonale wiedziały co to znaczy „Ubierać się na cebulkę”. Wspólnymi siłami zrobili syrop z cebuli – dobry na kaszel. Zmierzyły się również w konkurencjach sportowych  z cebulą w roli głównej. Z łatwością odnalazły szczegóły różniące dwie cebule Celiny w interaktywnej grze „Witaminki”.

W naszym przedszkolu 15 września dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Tego dnia ubrania dzieci i nauczycielek wzbogacone zostały akcentem kropek. Dzieci obejrzały film lub wysłuchały historyjki o małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z kropkami, segregowały oraz przeliczały kropki. Powstało również wiele prac plastycznych z motywem kropki.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Osieku informuje,

 że zajęcia w przedszkolu rozpoczynają się 1 września 2023r.