Dzień Edukacji Narodowej

W rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Uczczono go również w naszej szkole.

Na sali WDK w Osieku uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli przedstawienie„Jaś i Małgosia”, które ukazało baśniową historię w szkolnych realiach. Pozwoliło dostrzec znaczenie nauczycieli w życiu uczniów. Niejednokrotnie to właśnie nauczyciele stają się przewodnikami, pomagają odnaleźć wychowankom właściwą drogę, podjąć trafną decyzję, odkryć błędy. W rolach głównych wystąpili ósmoklasiści: Lena Sawicka - Małgosia, Kamil Kiryluk - Jaś, Jagoda Dusik - mama, Piotr Wasztyl - tata, Anna Kasperek - czarownica, Miłosz Kańtor - wilk, Gabriela Naglik - narrator. Za całokształt dzieła scenicznego odpowiadały pani Agnieszka Frazik, pani Ilona Cybuch, pani Marzena Gunia. Solistki chóru, Malwinę Bogdan oraz Julię Michalak, przygotowała pani Bernadeta Stawowczyk-Zemanek. Widzowie gromkimi oklaskami nagrodzili debiutujących aktorów.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali pracownikom oświaty za trud wychowawczy i edukacyjny. Pani dyrektor, Monika Rycerz, przekazała obecnym wyrazy uznania i szacunku. Niech edukacja nadal będzie priorytetem, nawiązując do słów Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.