Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego

VII edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH IS FUN odbyła się 22 maja 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Głębowicach. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Każda szkoła była reprezentowana przez sześciu uczestników, którzy uprzednio przeszli etap szkolny. Konkurs odbył się w formie testu sprawdzającego wiedzę uczniów pod wieloma aspektami językowymi - rozumienie tekstu słuchanego i pisanego oraz zagadnień leksykalno-gramatycznych.

Uczennica naszej szkoły - Lena Bienia-Ferreira z kl. V b zajęła II miejsce w kategorii klas młodszych, natomiast Jakub Ogorzelec z kl. VII b zajął III miejsce w kategorii klas starszych.
Szczególne gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, ponieważ każdy z nich osiągnął bardzo dobry wynik, a poprzeczka postawiona była bardzo wysoko.

Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie byli Wójt Gminy Osiek oraz Wójt Gminy Polanka Wielka.

Podsumowanie konkursu odbyło się 14 czerwca 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głębowicach.