Mistrz Ortografii

25 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Głębowicach Międzygminny Konkurs Ortograficzny  „Mistrz Ortografii”, w którym wzięli udział uczniowie i uczennice klas 4 – 8 szkół podstawowych w Głębowicach, Polance Wielkiej oraz Osieku. Autorem obu dyktand był Michał Lisowski, pracownik Biblioteki Gminnej w Polance Wielkiej.

Zmagania rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 4-6 i 7-8. Każda placówka wystawiła po trzech najlepszych „ortografików” w obu kategoriach. O miejsca na podium w obu kategoriach walczyło po 12 uczniów i uczennic.

Nasi uczniowie zgarnęli w tym roku połowę stawki! W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kozieł ( 6a), a trzecie – Jacek Pilarz (6c). W starszej kategorii miejsce drugie wywalczył Karol Kozieł (7b).

Uczennicy i uczniom serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania konkursów międzygminnych 14 czerwca w Głębowicach.