Spotkanie przedszkolaków z wolontariatem

Już po raz kolejny dzieci z grupy „Misiów” miały okazję spotkać się z uczniami należącymi do szkolnego wolontariatu. Tym razem spotkanie odbyło się z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Na początku spotkania wszyscy wspólnie uroczyście zaśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dodatkowo Misie zaprezentowały swoim gościom piosenkę pt. „Płynie Wisła, płynie”. Następnie wolontariusze razem z przedszkolakami ułożyli herb Osiek, który pięknie wykleili kolorowym papierem. Herb można podziwiać na gazetce w holu przedszkola. Na koniec spotkania uczniowie klasy 5c oraz Misie ułożyli żywą flagę Polski. Dziękujemy wszystkim za spotkanie!

Grupy ,,Zajączki” i ,,Misie”, aby poznać zwyczaje wielkanocne pojechały na wycieczkę do Oświęcimia. W Muzeum Zamek uczestniczyły w warsztatach  edukacyjnych „Jajko czy Kura – historia pisanki”. Dzieci podczas zajęć poznały historię zdobienia jaj wielkanocnych w Polsce i na świecie. Zobaczyły różne techniki i wzory ich dekorowania  oraz dowiedziały się skąd pochodzi nazwa –„pisanka”. Ponadto próbowały odpowiedzieć na odwieczne pytanie, co było pierwsze – jajko czy kura. Na podsumowanie zajęć własnoręcznie wykonały  kolorową kurę na patyku. Był to bardzo  pouczający i ciekawy wyjazd.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO głównie w celu promocji czytelnictwa. Z tej to okazji przedszkolaki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku, gdzie zostały bardzo mile przyjęte przez panie bibliotekarki, które wyjaśniły dzieciom, w jaki sposób można się zapisać do biblioteki, pokazały księgozbiór i oprowadziły po bibliotece.

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy dzień Ziemi, tego dnia realizując innowacje ekologiczną ,,Eko – przedszkolaki to fajne dzieciaki’’ wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w wielkim sprzątaniu świata. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt ( kolorowe worki i rękawiczki) przedszkolaki uczciły święto naszej planet zbierając śmieci w okolicy przedszkola i w karolińskim lesie. Dzieci zwracały uwagę na segregację odpadów do odpowiednich worków i kolorowych pojemników. Celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej wychowanków oraz odpowiedzialności za środowisko. Sprzątanie świata to ważna lekcja promująca edukację odpadową, dzieci były dumne ze swych działań, a zarazem zdziwione ogromną ilością zebranych śmieci.

Wiewiórki i Sarenki w Izbie Muzealnej u pana Kocemby.

Palmy wielkanocne

Kilka dni temu mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Panie i Panów z chóru „Osieczanie”. Goście przybyli do nas, aby wspólnie z dziećmi wykonać palmy wielkanocne.

Dzieci przygotowały dla gości krótki występ artystyczny, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec ludowy. W czasie wizyty goście przedstawili dzieciom skąd wzięła się tradycja tworzenia palm, co symbolizują palmy, z jakich roślin wykonuje się je na południu Polski oraz jakich ozdób najczęściej się używa. Wszyscy mogli się przekonać, że zrobienie palmy jest dosyć trudnym i czasochłonnym zadaniem, jednak efekt współpracy okazał się niesamowity.

Wystawa oraz kiermasz palm zostały zorganizowane w holu przedszkola i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Naszym gościom bardzo dziękujemy za wizytę i wspaniałą lekcję. Mamy nadzieje, że zechcą nas jeszcze odwiedzić w przyszłości.