Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,

A na tym stoliczku pleciony koszyczek,

W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,

A na tym robaczku zielony kubraczek.

Powiada robaczek: I dziadek, i babka,

I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka.

I my też, bo jabłka lubimy i je codziennie jemy!

Jabłko jest jednym z najbardziej znanych i lubianych owoców nie tylko w Polsce, ale i niemal na całym świecie. Dlatego 28 września dzieci z oddziału ,,Misiów”, „Zajączków” i ,, Biedronek” świętowały Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy tego dnia było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych może posłużyć jako inspiracja do wielu konkursów. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był świeżo wyciskany sok jabłkowy, który smakował wyśmienicie. Mamy nadzieję, że zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcą dzieci do sięgania po owoce oraz posłużą  do promocji zdrowego stylu życia.