Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W czasie trwania akcji w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju, ale również naszego regionu. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Świąt Zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach i przodkach.

W tym roku przedszkolaki wybrały się na stary i nowy cmentarz, aby wspólnie zapalić znicze na grobach zmarłych. W ramach akcji Szkoła Pamięta w naszym przedszkolu zorganizowana została również wystawa pt. „Na starej fotografii”. Na wystawie można podziwiać zdjęcia przyniesione przez dzieci, przestawiające ich przodków oraz miejsca z dawnych lat. Fotografie są niezwykłą pamiątką, a wiele z nich pochodzi z początku XX wieku.