„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” ROK SZKOLNY 2023/2024

    „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli, o tematyce ekologicznej, organizowany przez firmę Kubuś.
Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.
W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole przystąpiło do XVI edycji programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
    W ramach programu zrealizowano scenariusze zajęć o następującej tematyce:
    1. Misja przedszkole. Na tropie zmian klimatycznych.
    2. Misja dom. Na tropie ekonawyków.
    3. Misja sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze.
    4. Misja zielona energia.  Na tropie odnawialnych źródeł energii.
    Bohaterem wszystkich materiałów programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Przedszkolaki mogły  przenieść się z Nim we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dowiedzieli się jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat, dlaczego warto oszczędzać prąd, po co segregować odpady, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak mądrze robić zakupy.
    Dzieci  uczestniczyły w ciekawych i pasjonujących zajęciach, podczas których mogli bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” zostały skonstruowane tak, by rozwijać u dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Udział w programie dostarczył dzieciom wielu wrażeń.
    Po przeprowadzeniu programu nasze przedszkole nabyło prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.