Dnia 17.05.2024 roku z inicjatywy Zespołu d/s. Badania Losów Absolwentów, odbyło się spotkanie uczniów klas VII i VIII SP z Absolwentką naszej szkoły, piosenkarką Panią Magdaleną Naglik.

Pani Magdalena Naglik uczęszczała do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Osieku oraz do Gimnazjum im.Kazimierza Jędrzejowskiego. W czasach szkolnych uświetniała swym śpiewem szkolne apele i brała udział w konkursach muzycznych. Pani Magdalena Naglik związana była z chórem szkolnym, prowadzonym przez Panią Bernadetę Stawowczyk-Zemanek.                                                                                                               
Dziś Absolwentkę naszej szkoły można usłyszeć nie tylko na żywo podczas różnych uroczystości ale można też zobaczyć w Internecie. W znanej platformie YouTube znajdują się teledyski do nagranych przez naszą Absolwentkę piosenek. Pani Magdalena Naglik występuje na wielu scenach, nagrywa płyty, udziela wywiadów i współpracuje z  TV Katowice. Nasza Absolwentka była też Gościem Pana Marka Sierockiego.
Podczas spotkania z młodzieżą Pani Magdalena Naglik udzieliła wywiadu Pani Bernadecie Stawowczyk-Zemanek, a także zaprezentowała zdjęcia związane z karierą muzyczną.
Uczniowie z dużym zaciekawieniem śledzili wypowiedzi naszego Gościa, sami również mieli możliwość zadawania pytań, za które otrzymywali płyty.
Zwieńczeniem spotkania było zaprezentowanie na scenie przez naszego Gościa swej piosenki. Pani Magdalena Naglik zaśpiewała dla nas utwór pt. Liczi.
Spotkanie odbyło się w sali WDK w Osieku. Na zakończenie Pani Ewa Jekiełek  podziękowała Pani Magdalenie Naglik za przybycie i spotkanie z młodzieżą. Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość otrzymania autografów i zrobienia zdjęcia pamiątkowego z Panią Magdaleną Naglik.