Coś się kończy, coś się zaczyna

Pożegnanie klasy 8. , podsumowanie konkursów oraz  aktywności uczniów w mijającym roku szkolnym

Apel rozpoczął się od wystąpienia pani Eweliny Wybraniec. Na tablicy multimedialnej nauczycielka najpierw przedstawiła prezentację utrzymaną w klimacie wakacyjnym, jednak z wychowawczym i motywacyjnym przesłaniem. Następnie pani poprosiła na środek uczniów klasy ósmej i jako ich wychowawczyni, z przymrużeniem oka, podsumowała każdego ze swoich „wybrańców”. Żartobliwa identyfikacja każdego członka klasy ze zwierzęciem(łącznie z wychowawczynią!) dobrze oddawała charaktery uczniów i uczennic. Na tablicy multimedialnej pojawiały się ich liczne, fotograficzne portrety, a pani, w wierszowanej formie, utożsamiała ich z cechami  orangutana albo myszki, pawiana albo lisa, szympansa albo sowy, leniwca tudzież żyrafy. W tym zwierzyńcu królowała lwica (domyślcie się, o kogo chodzi), a słuchały jej jeszcze : leniwiec, chomik, wróbelek, miś koala i puchacz.

Po tym wesołym wystąpieniu uczennice z kl.7a wręczyły „prawie absolwentom” pamiątkowe, drewniane zakładki do książek.

Drugą część apelu stanowiło rozstrzygnięcie przeprowadzanych ostatnio w szkole konkursów.

W konkursie kaligraficznym dla klas 2. i 3. nagrodzeni zostali:

klasy 2:

  1. miejsce – Iga Tlałka
  2. miejsce – Klaudia Brandys
  3. miejsce – Maja Januszewska

klasy 3.

  1. miejsce – Zuzanna Bernaś
  2. miejsce – Martyna Pacyga
  3. miejsce – Mateusz Fudala

Przygotowana została także wystawa nagrodzonych prac. Uczniowie mogli zobaczyć, jak pięknie można pisać również w epoce klawiatury i myszki.

W międzynarodowych konkursach matematycznych zabłysnęli:

Kacper Żmudka ( 3a) który otrzymał wynik bardzo dobry w „Kangurku”;

Aleksandra Sznajder (6a) i Olga Kańtor (7b), które otrzymały wyróżnienie w „Kangurze Matematycznym”.

Uczennice i uczniowie naszej szkoły docenieni zostali również za różnorakie przejawy swojej aktywności w ciągu roku szkolnego. Wiele osób otrzymało listy pochwalne za osiągnięcia sportowe, zaś koszykarze i koszykarki biorące udział w szkolnych zawodach w tej dyscyplinie ( rywalizacja 3-osobowych drużyn)  - kolorowe piłki do „kosza” od pana Mariusza Jezierskiego ( który postarał się o sponsora).

Dominik Michalak (4b), Maja Januszewska (2a), Zuzanna Żądło (4c),Malwina Bogdan (7b) i Julia Michalak (7b)– to osoby, których pięknych głosów mogliśmy słuchać podczas wielu uroczystości w naszej szkole. Brali oni także  udział w konkursach wokalnych, dlatego doceniono ich talent i zaangażowanie stosownymi dyplomami. 

Dyplom za stuprocentową frekwencję otrzymała Maja Grabowska (4c).

Podziękowania trafiły także do Oriny Palutkiewicz (7a) za pełnienie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, natomiast do Michała Nycza (8a) – za bycie chorążym w szkolnym poczcie sztandarowym.