Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

klasy 4 – 8

21 czerwca, o godzinie 11.00 rozpoczęło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-8, na które zaproszony został wójt Gminy Osiek Marek Jasiński oraz ks. Bogusław Wądrzyk, proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła. Po powitaniu przez panią dyrektor gości oraz nauczycieli i uczniów wystąpiła Maja Januszewska, która zajęła pierwsze miejsce w VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Wolna Polska” w ramach projektu „Historia solidarności w Małopolsce” ( konkurs pod patronatem wojewody małopolskiego i Kuratorium Oświaty w Krakowie). Ten niewątpliwy sukces na poziomie wojewódzkim zapewniła utalentowanej uczennicy piosenka „Żołnierzu – panienko” ( sł. Jerzy Jurandot, muz. Jerzy Wasowski) oraz wspaniała nauczycielka muzyki w naszej szkole, pani Bernadetta Stawowczyk-Zemanek, która dziewczynkę przygotowała. Serdecznie gratulujemy Mai oraz pani!

Po wzruszającym początku wicedyrektor szkoły Ewa Mrozik podsumowała rok szkolny „w liczbach”. Frekwencja szkoły wyniosła 89% ( klasy 1-3 to prawie 90%, klasy 4-8 to 88,58%). Najlepsza w uczęszczaniu do szkoły okazała się klasa 4c z wynikiem 92,5 %.

Jeśli chodzi o wyniki w nauce, średnia klas 4-8 na koniec roku wyniosła 4,39. Najwyższą średnią znowu mogła pochwalić się klasa 4c – 4,79. II miejsce zajęły klasy 4a, 6a – 4,73, III miejsce 5b – 4,54, IV miejsce  7b – 4,45 i V miejsce 6b – 4,44.

Następnie przyznano stypendia za najlepsze wyniki w nauce ( otrzymało je 24 uczniów i uczennic) oraz w sporcie ( 19 uczniów i uczennic).

Pani katechetka Ewa Pawlikowska i ks. proboszcz wręczyli nagrody oraz dyplomy laureatów w 27. Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Biblijnym „Jonasz” dwojgu uczniom naszej szkoły – Oldze Kańtor (7b) i Karolowi Koziełowi (7b). Jest to konkurs kuratoryjny, punktowany dodatkowo na świadectwie.

Podsumowano udział naszych uczennic i uczniów w XIV Konkursie Plastycznym „Lubię smoki”, adresowanym do uczestników w wieku 10 – 19 lat, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu oświęcimskiego. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały uczennice klasy 7a – Liliana Fudala, Katarzyna Płonka, Orina Palutkiewicz, Martyna Mitoraj oraz Maciej Zabiegło ( 4c), natomiast nagrodę – Maja Luranc (7c).  Artyści wykonali swoje prace pod opieką Justyny Kłys, nauczycielki plastyki w naszej szkole.

Michał Szczepaniak (6c) otrzymał dyplom za udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”,  pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ogromnym sukcesem okazał się udział Poli Płoszczycy (7c) w wojewódzkim konkursie tworzenia drzewa genealogicznego swojej rodziny „Bez korzeni nie zakwitniesz – moja wielka mała ojczyzna”. Jej praca zajęła pierwsze miejsce. Uczennica zdobyła również wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim!

Sofia Prysvitla (7c) i Tina Prysvitla (4a) odniosły w tym roku duże sukcesy w dziedzinie recytacji, biorąc udział w dwóch konkursach, na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i międzywojewódzkim.

Aleksandra Nowak (4a) zajęła II miejsce w konkursie pięknego czytania „Złote usta”.

Następnie przystąpiono do wręczenia świadectw z wyróżnieniem i nagród.

Przyznano również tytuł „Sportowca Roku”, którym okazał się Dominik Klęczar (8a). Uczeń godnie reprezentował naszą szkołę w zawodach sportowych o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Jego osiągnięcia to m.in. zajęcie III miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w koszykówce, a także w piłce ręcznej; II miejsce w powiecie w szkolnej drużynowej lidze lekkoatletycznej. W grach zespołowych był zawsze jednym z najskuteczniejszych zawodników, prawdziwym liderem drużyny, którego cechowała właściwa postawa sportowa i zaangażowanie. Największy sukces naszego ucznia to zdobycie tytułu Mistrza Województwa w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w konkurencji: rzut oszczepem. Jest to pierwszy złoty medal w historii naszej szkoły, wywalczony w finale wojewódzkim zawodów Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Nauczycielką wychowania fizycznego Dominika jest pani Magdalena Jasińska.

W tak zwanym muzycznym przerywniku Dominik Michalak z klasy 4b przepięknie wykonał utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać”  ze specjalną dedykacją dla tegorocznych absolwentów. Mamy nadzieję, że z sentymentem będziecie wspominać naszą placówkę i przeżyte w niej dobre chwile.

Klasy 7b i 7c z towarzyszeniem wokalistki Mai Januszewskiej i na tle pięknej scenografii pani Małgorzaty Rozdolskiej przedstawiły skecz na temat zbliżających się wakacji pt. „Nuda”.

Wójt Marek Jasiński był pod wrażeniem talentów uczniów i uczennic z naszej szkoły, których nazwał ambasadorami gminy. Pożegnał ósmoklasistów ( a właściwie już absolwentów), życząc im szczęścia. Podziękował Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców, Dyrekcji, pracownikom obsługi za cały rok wytężonej i pełnej sukcesów pracy. Życząc wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji, zaprosił na zbliżające się Dni Osieka.

Na zakończenie pani dyrektor Monika Rycerz poprosiła na środek klasę 8a oraz jej wychowawczynię Ewelinę Wybraniec i nauczycielkę wspomagającą Ewę Jekiełek i skierowała do nich następujące słowa: „Jesteście absolwentami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Osieku. Bardzo byliśmy z wami zżyci, wnieśliście dużo dobrego w naszą społeczność. Tutaj zdobywaliście wiedzę, nawiązywaliście przyjaźnie. Wasza wychowawczyni ogromnie dbała o was, pochylała się nad każdym problemem. Podążajcie za swoimi celami, marzeniami. Ufajcie dobrym ludziom, autorytetom. Bądźcie odważni. Wszystkiego dobrego!”

Następnie uczniowie rozeszli się do klas, by odebrać pozostałe świadectwa, podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom, pożegnać się z kolegami, życząc sobie wspaniałych wakacji z nadzieją na powrót do szkoły 1 września.

Lista stypendystów:

Zgodnie z § 4 rozdziału II za wyniki w nauce oraz  co najmniej  dobrą ocenę zachowania przydzielono stypendia następującym uczniom:

 1. Maria Kasperek – klasa 4 a
 2. Tina Prysvitla – klasa 4 a
 3. Nikodem Bielecki – klasa 4 c
 4. Kacper Grzechacki – klasa 4 c
 5. Kaja Kolasa – klasa 4 c
 6. Maria Sikora – klasa 4 c
 7. Alicja Gałgan – klasa 5 a
 8. Aneta Paw – klasa 5 a
 9. Wojciech Jaszczyk – klasa 5 b
 10. Aleksandra Kusak – klasa 6 b
 11. Maja Paczyńska – klasa 6 b
 12. Emilia Kolasa – klasa 6ai
 13. Aleksandra Kozieł - klasa 6ai
 14. Aleksandra Sznajder - klasa 6ai
 15. Klaudia Wolas - klasa 6ai
 16. Malwina Bogdan – klasa 7 b
 17. Majka Jasińska – klasa 7 b
 18. Olga Kańtor – klasa 7 b
 19. Karol Kozieł – klasa 7 b
 20. Julita Żondlak – klasa 7 b
 21. Julia Juras - klasa 7ci
 22. Magdalena Pacyga - klasa 7ci
 23. Sofia Prysvitla – klasa 7ci
 24. Maja Luranc – klasa 7ci

 

Zgodnie z § 5 rozdziału II za osiągnięcia sportowe oraz co najmniej dobrą ocenę zachowania stypendia otrzymują:

 1. Liliana Fudala – klasa 7a
 2. Orina Palutkiewicz – klasa 7 a
 3. Julia Raj – klasa 7 a
 4. Nadia Walus – klasa 7 a
 5. Aniela Żurek - klasa 7a
 6. Malwina Bogdan - klasa 7b
 7. Kamila Cendrowska - klasa 7b
 8. Julia Michalak – klasa 7 b
 9. Michał Żmuda – klasa 7 b
 10. Julita Żondlak - klasa 7b
 11. Oliwier Garwacki – klasa 7 ci
 12. Sebastian Grzechacki – klasa 7ci
 13. Michał Kolasa – klasa 7ci
 14. Magdalena Pacyga- klasa 7ci
 15. Pola Płoszczyca – klasa 7 ci
 16. Sofia Prysvitla – klasa 7ci
 17. Hubert Hałat - klasa 8ai
 18. Jakub Kusak – klasa 8ai
 19. Hubert Tyran – klasa 8 ai

 

Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem

4a-wychowawca- p. Robert Klęczar

Liliana Bernaś, Julia Bębenek, Igor Cieślowski, Maria Kasperek, Lilianna Kołodziej, Julia Kramarczyk, Aleksandra Nowak, Tina Prysvitla, Martyna Zając,

 

4b- wychowawca- p.Edmund Mieszczak

Gabriela Boba, Igor Gawron, Wiktoria Kusak, Szymon Kwiatkowski, Fabian Pacocha, Marcelina Treścińska, Amelia Żurek

 

4c-wychowawczyni- p. Magdalena Jasińska

Nikodem Bielecki, Patryk Dybał, Maja Grabowska, Kacper Grzechacki, Jakub Jarzyna, Laura Knutelska, Kaja Kolasa, Martyna Luranc, Marta Niemiec, Maria Sikora, Alicja Suchara, Wojciech Tlałka, Wiktoria Wysogląd,  Zuzanna Żądło, Michalina Żmudka

 

5a- wychowawczyni- p.Anna Bloch

Michał Bąbacz, Eliasz Bieroński, Jakub Boba, Alicja Gałgan, Lena Górowicz, Matylda Ogorzałek, Aneta Paw, Tymoteusz Płonka, Jakub Płoszczyca,

 

5b-wychowawczyni-p. Agnieszka Godoń

Jakub Biegun, Lena Bienia- Ferreira, Wojciech Jaszczyk, Bartosz Kowalczyk, Arkadiusz Matlak, Nikola Sermak, Franciszek Zięba,

 

6ai- wychowawczyni-p. Ilona Cybuch

Sebastian Gara, Emilia Kolasa, Aleksandra Kozieł, Patrycja Luranc, Maja Michałek, Oliwia Szczurek, Aleksandra Sznajder, Lena Walus, Klaudia Wolas, Aleksandra Ziaja

 

6b- wychowawczyni-p. Nina Kramarczyk – Kwas

Kacper Białończyk, Kacper Głowiak, Oliwia Kozieł, Aleksandra Kusak, Amelia Mitoraj, Maja Paczyńska, Hanna Wyród,

 

6c- wychowawczyni-p. Klaudia Raj

Jacek Pilarz, Zofia Sitko, Michał Szczepaniak, Amelia Urbańczyk, Iga Witek,

 

7a-p. Mariusz Jezierski

Liliana Fudala, Filip Mozołowicz, Nadia Walus, Maja Wojtala,

 

7b- wychowawczyni-p. Agnieszka Piechocińska

 Malwina Bogdan, Majka Jasińska, Olga Kańtor, Aleksander Kolber, Karol Kozieł, Roksana Skibińska, Michał Żmuda, Julita Żondlak

7ci- wychowawczyni-p. Maria Zięba

 Patryk Frączek, Lena Bartel, Julia Juras, Maja Luranc, Natalia Niemiec, Magdalena Pacyga, Pola Płoszczyca, Sofia Prysvitla,

 

Już za wami tęsknimy!