Wizyta starszaków w „Apilandii”

Niedawno dzieci z Wiewiórek, Motylków, Pszczółek i Biedronek wybrały się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. Jest to interaktywne muzeum w którym można dotykać, podglądać i doświadczać. To niezwykle ciekawe miejsce, w którym dzieci przeniosły się do świata pszczół i dowiedziały się wiele na ich temat. Przedszkolaki zobaczyły film obrazujący życie pszczół. Mogły poczuć temperaturę jaka panuje w ulu w różnych porach roku. Próbowały samodzielnie skomponować stój pszczelarza. Dowiedziały się m. in. czym jest węza pszczela oraz do czego służy odymiacz. Zobaczyły życie pszczół w prawdziwym ulu oraz szukały wśród pszczół królowej.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach, na których wykonały własnoręcznie świece z wosku i plastra pszczelego. Mogły spróbować pyłku pszczelego oraz pysznego słodkiego miodu.

Myślę, że wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.