Spotkanie autorskie

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także promowania czytelnictwa wśród dzieci zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalnego gościa. 16 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Waldemarem Cichoniem, pisarzem, autorem książek dla dzieci.  Seria książek opowiadająca o przygodach niesfornego, a zarazem sympatycznego kota Cukierka, skierowana jest właśnie do tej grupy wiekowej dzieci.

Pan Waldemar Cichoń opowiedział dzieciom, co zainspirowało go do pisania książek. Przedstawił również niektóre historie kota Cukierka, jak i jego synów, a także przeczytał jeden ze swoich ulubionych fragmentów opowiadań. Następnie autor odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci, a na koniec spotkania wypisywał czytelnikom indywidualne dedykacje do książek.